FOTO/VIDEO: OSIGURAN DRUGI KRUG Hrvatska u Areni svladala Nizozemsku

Hrvatski košarkaši osigurali su drugu poziciju u skupini C, nakon pobjede u zagrebačkoj Areni nad Nizozemskoj od 78:72 (14:18, 25:17, 23:18, 16:19).

U utakmicu su, slično kao i protiv Makedonije u utorak, košarkaši Velimira Perasovića ušli slabije, što su iskoristili Nizozemci kojima je ulazio skoro svaki udarac. U prvoj su četvrtini došli do +8 (18:10), a sredinom druge čak i do +12 razlike (34:22).

Ipak, krajem prvog poluvremena hrvatski su reprezentativci živnuli te na krilima Bojana Bogdanovića, koji je pogodio deset uzastopnih poena, vratili u utakmicu. Kođem Roka Ukića u posljednjoj sekundi prvog dijela, Hrvatska je na odmor otišla s četiri koša prednosti.

Treća četvrtina ponovno je pripala Hrvatima, ali se u posljednjoj uporni Nizozemci ponovno vraćaju do samo -2. Zaredale su se potom trice naših, a konačne nade Nizozemaca potopio je Dario Šarić tricom minutu i pol prije kraja.

• Najbolji hrvatski strijelac u večerašnjoj je utakmici bio Kruno Simon sa 18 koševa, Dario Šarić ubacio je 15, dok su Bojan Bogdanović i ante Tomić pogodili 13 koševa. Kod Nizozemaca je najefikasniji bio Roeland Schaftenaar sa 19 koševa.

Hrvatska u četvrtak od 18 sati igra protiv Gruzije, posljednju utakmicu u Zagrebu prije odlaska u francusku.