Hrvatski su košarkaši u zagrebačkoj Areni u utorak upisali drugu pobjedu na Eurobasketu. U trećem kolu skupine C bili su bolji od Makedonije sa 73-55 (15-18, 15-14, 22-10, 21-13).

Izabranici Velimira Perasovića slabo su ušli u utakmicu, te su većinu prvog poluvremena ‘lovili’ zaostatak za Makednoncima. Iako je Hrvatska povela sa 7:2, Makedonci rade preokret do 7:12, a prednost su držali do kraja poluvremena.

• Bojan Bogdanović, koji se danas našao na parketu nakon potresa mozga kojeg je zadobio u utakmici sa Slovencima, najavio je preokret u 24. minuti. Bogdanović je pogodio za 38:37, a Hrvatska je tada ekspresno došla do 48:39. Košarkaši Perasovića su se oslobodili, igrali sve uvjerljivije, a kako je utakmica odmicala kraju, Hezonja je prikazivao sve atraktivnije poteze.

Najbolji strijelac Hrvatske večeras je bio Dario Šarić sa 15 košava i sedam skokova, Bogdanović je ubacio 13 uz šest skokova, Kruno Simon 12, a Ante Tomić 10. Najbolji strijelac kod Makedonaca bio je Predrag Samardžiski je sa 10 ubačaja.

Hrvatsku u četvrtom kolu čeka Nizozemska u 21 sat, a posljednja utakmica igra se u četvrtak protiv Gruzije u 18 sati. Nakon tri kola Grčka je vodeća sa tri pobjede (te je već osigurala osminu finala), slijede Hrvatska i Slovenija sa dvije pobjede i porazom, Nizozemska i Makedonija sa pobjedom i dva poraza te Gruzija sa tri poraza.