FINALE FED CUPA Francuska izjednačila protiv Češke

EPA/YOAN VALAT

Prvog dana finala Fed Cupa u Strasbourgu između Francuske i Češke rezultat je izjednačen 1-1, nakon što je Karolina Pliškova pobijedila u maratonskom meču Kristinu Mladenovic s 6-3, 4-6, 16-14, da bi potom Caroline Garcia svladala Petru Kvitovu s 7-6(6), 6-3.

Meč između Pliškove i Mladenovic trajao je skoro četiri sata, a treći set je s 30 gemova najduži set ikad odigran u finalu Fed Cupa. Pliškova je u trećem setu vodila s 5-2, kod 9-8 je propustila dvije meč lopte, ali je finalistica US Opena i šesta igračica svijeta ipak smogla snage da svlada svoju bivšu partnericu u parovima Mladenovic.

U drugom dvoboju Caroline Garcia (WTA 23.) je iznenadila Petru Kvitovu, 11. igračica svijeta, pa će o ukupnom pobjedniku odlučiti dva pojedinačna i meč parova u nedjelju. U prvom dvoboju igraju Garcia i Pliskova, a potom Mladenović i Kvitova, dok su za parove prijavljene Alize Cornet i Pauline Parmentier kod domaćina, te Lucie Hradecka i Barbora Strycova kod Čehinja.

Čehinje traže svoj peti naslov u Fed Cupu u zadnjih šest godina.