FIFA Pogbin gol zavela kao autogol Australaca

epa06797476 Paul Pogba (L) of France in action against Wil Trapp (R) of the USA during the International Friendly soccer match between France and the USA in Lyon, France, 09 June 2018.  EPA/ALEX MARTIN

FIFA je u nedjelju, dan nakon utakmice Francuska – Australija koja je igrana u u Kazanju i završila rezultatom 2-1 za ‘les bleus’, pripisala drugi gol Francuza australskom reprezentativcu Azizu Behichu.

Prvi gol za Francusku zabio je s bijele točke u 58. minuti Antoine Grizemann, a drugi koji je zabijen u 80. minuti sudac je pripisao Pogbi. Pogba je na rubu kaznenog prostora zahvatio loptu u pokušaju da zaobiđe nadolazećeg australskog braniča Aziza Behicha. No, od Behicheve noge lopta se odbila i u idealnom luku preletjela preko vratara Mathewa Ryana, udarila u gredu te se odbila na travnjak cijelim obujmom iza gol-crte.

FIFA je danas odlučila da je to bio autogol australskog reprezentativca Aziza Behicha.