FA KUP Liverpool ispao od drugoligaša Wolverhampton Wanderersa

EPA/PETER POWELL

Engleski drugoligaš Wolverhampton Wanderers u subotu su sa 2:1 slavili protiv Liverpoola u četvrtom kolu FA Kupa i tako ih izbacili iz još jednog kup natjecanja.

Wolvesi su poveli već nakon 53 sekunde preko Richarda Stearmana, koji je iskoristio ubacivanje Heldera Coste iz slobodnog udarca. Costa je u 41. minuti asistirao i Abdreasu Weimannu koji je pogodio za 2:0. ‘Redsi’ su tek u 86. minuti uspjeli smanjiti preko Divocka Origija, ali franatični finiš utakmice nije im donio izjednačenje.

Drugi je ovo poraz u kup netjecanjima za momčad Jürgena Kloppa u četiri dana – u srijedu su u polufinalu Liga kupa poraženi od Southamptona. Ovo im je i treći domaći poraz u samo tjedan dana. Nakon sjajne 2016. godine, Liverpool je u ovu ušao vrlo loše. Od osam siječanjskih utakmica slavili su samo u jednoj, te zabili samo šest golova.

Hrvatski reprezentativac Dejan Lovren nije bio niti prijavljen za ovu utakmicu, a u obrani je, uz Klavana, zaigrao Joe Gomez.