EUROPSKO RUKOMETNO PRVENSTVO Nijemci prvi finalisti, svladali Norvežane nakon produžetaka

EPA/JENS WOLF

Njemački rukometaši prvi su finalisti Europskog prvenstva u Poljskoj. u prvom su polufinalu, nakon produžetaka, svladali Norvešku sa 34:33. Nakon 60 minuta rezultata je bio 27:27, a Nijemci su u deset minuta produžetaka slavili sa 7:6.

Većina utakmice protekla je potpuno izjednačeno, a pobjednički pogodak Njemačka je postigla svega tri sekunde prije kraja susreta. Kod Nijemaca je najučinkovitiji bio Reichmann sa 10 pogodaka iz isto toliko udaraca, slijede ga Häfner i Kühn sa pet. Najbolji norveški strijelci bili su bjornsen sa osam te Myrhol i Jondal sa po pet golova.

U nedjeljnom finalu Njemačka će igrati s pobjednikom susreta Hrvatska – Španjolska, koji je na rasporedu od 21 sat.