EUROPSKO PRVENSTVO VATERPOLISTA Hrvati zaustavljeni u četvrtfinalu, Mađari za finale protiv Crne Gore

Grgo Jelavic/PIXSELL

Hrvatski vateropolisti izgubili su u utorak četvrtfinale Europskog prvenstva u Beogradu. Slavili su, na krilima sjajnog vratara Nagyja, Mađari sa 8:5 (1-2, 2-3, 1-1, 1-2). Oni će se za dva dana boriti za finale protiv Crne Gore, koja je ranije u utorak u drugom četvrtfinalu dana svladala Italiju sa 10:7. U drugom polufinalu su Srbija i Grčka.

Mađari su u beogradskoj Kombank Areni imali veliku podršku. Hrvatski su vaterpolisti ‘mlako’ ušli u susret, a život im je zagorčavao nevjerojatni mađarski vratar koji je branio gotovo sve. Sredinom prve četvrtine Mađari su se odlijepili na 2:0, ali početkom druge četvrtine ‘Barakude’ su izjednačile na 2:2. Ipak, do kraja poluvremena Mađari su ponovno došli do prednosti od dva pogotka, koju su čuvali do kraja susreta.

Nagy je večeras upisao čak 12 obrana, dvostruko više od hrvatskog vratara Josipa Pavića. Sa tri gola najbolji strijelac Mađara bio je Varga, a po dva su dodali Hosnyanszky i Harai. Kod Hrvatske listu stijelaca predvodio je Vukićević sa dva gola, a po jedan su zabili Joković, Petković i Lončar.

‘Barakude’ će u razigravanje od petog do osmog mjesta – u četvrtak ih očekuje utakmica protiv Italije.