EP U RUKOMETU Hrvatska lakoćom “riješila” Srbiju

Hrvatska rukometna reprezentacija otvorila je Europsko prvenstvo pobjedom protiv Srbije 32:22. Utakmica je praktički riješena krajem prvog poluvremena, kada su “kauboji” pobjegli na “plus 5”, prvu značajniju prednost. U prvoj polovici nastavka održavali su prednost i polako je povećavali, da bi se potom odvojili još više i na koncu zaključili susret s najvećom razlikom.

Loša vijest je da je Domagoj Duvnjak pred kraj susreta izašao s parketa zbog ozljede i tek treba vidjeti što je s jednim od ključnih igrača Hrvatske i ponajboljim rukometašem na svijetu. Duvnjak je na prvenstvo došao nakon oporavka od ozljede.

Igračem susreta proglašen je vratar Mirko Alilović koji je imao nekoliko važnih obrana. Najučinkovitiji bili su Stepančić i Štrlek sa po šest golova. U redovima Srbije prvo ime Nenadić koji je također šest puta tresao mrežu.

Spaladium Arena u Splitu bila je ispunjena do posljednjeg mjesta a sjajno navijanje trajalo je svih 60 minuta susreta.

KRAJ 60′ 32:22 Hrvatska je završila susret sa velikih “plus 10”

58′ 31:22 Karačić diže na plus 9

57′ Duvnjak se požalio na ozljedu i izašao je s terena s bolnim izrazom lica

55′ – 29:21 Lovro Mihić zabija za 8 golova viška, pobjeda je praktički osigurana

53′ – 27:20 Duvnjak iz prekršaja s crte zabija, minute idu a Hrvatska drži “plus 7”

50′ – 25: 18 Štrlek s krila opet diže na 7 razlike

46′ – 23:17 Horvat sa desnog krila u bliži kut

45′ – 22:17 Najbolji u dresu Srbije Nenadić ponovo zabija i opet je “plus 5”

42′ – 20:15 Srbi sa 7 metara ponovo dolaze na “minus 5”

39′ – 19:14 Još nije gotovo, dva vezana gola Srbije, a još su imali priliku i za treći, ali udarac njihovog vratara s gola na prazan gol završio je u vratnici

36′ – 19:12 Musa zabija sa crte za plus 7, sada je to već jako lijepa prednost

33′ – 16:11 Srbi smanjuju sa 7 metara, sjajni Cindrić ponovo povećava, ali Srbi zabijaju i drže zaostatak s poluvremena

31′ – 15:9 Ćupić sa 7 metara na samom početku nastavka povećava vodstvo

POLUVRIJEME 30′ – 14:9 Na poluvrijeme Hrvatska odlazi s odličnih “plus 5”

27′ – 12:9 Još jedna kontra i Stepančić povisuje prednost

26′ 11:9 Srbija je imala napad za izjednačenje, ali Štrlek je presjekao loptu i iz kontre poentirao

24′ – 10:9 Hrvatska neoprezno gubi loptu pa Marković iz kontre lakoćom dovodi Srbiju samo na “minus 1”

23′ – 10:8 Nastavlja se igra gol za gol

19′ – 9:7 Nakon pogotka Stepančića s igračem manje, Srbi uzvraćaju i ponovo dolaze samo na gol zaostatka. No uzvraća Štrlek i ponovo je “2 plus”

16′ – 7:5

15′ – 7:4 Stepančić odmah uzvraća, Hrvatska je ponovo na tri razlike

15′ – 6:4 Nenadić smanjuje sa 7 metara

13′ – 6:3 Cindrić poput Balića nekad prolazi kroz obranu i zabija. Prethodno sjajna obrana Alilovića

10′ – 5:3 Vujin malo prije suđenja pasivnog napada “iz zgloba” pogađa, a na drugoj strani uzvraća Stepančić. I opet dvije minute za Srbiju, Nemanju Obradovića

8′ – 4:2 Štrlek sa lijevog krila elegantno, klasični višak s igračem više

7′ – 3:2 Srbi su izjednačili preko Zelenovića, ali potom Cindrić ponovo dovodi Hrvatsku u vodstvo, uz prvo isključenje na utakmici. Hrvatska ima igrača više

5′ – 2:1 Šešul smanjuje

4′ – 2:0 Hrvatska je povela golom  Ćupića sa sedam metara, odmah iza toga iz kontre Igor Vori povećava vodstvo

1′ Hrvatska igra duboku obranu 5:1 koja je obranila gol od prvog napada Srbije

20:27 Bolje od igrača nije prošla ni srpska himna, koja je žestoko izviždana. Hrvatsku himnu Lijepu našu pjeva klapa Hrvatske ratne mornarice

20:23 Hrvatski reprezentativci izlaze praćeni povicima oduševljenja iz krcate dvorane

20:22 Veliki zvižduk za reprezentaciju Srbije po ulasku na parket

Bliži se početak prve utakmice hrvatske rukometne reprezentacije na Europskom prvenstvu koje se održava u Zagrebu, Splitu, Varaždinu i Poreču.

Premijera “kauboja” izbornika Lina Červara je u 20.30 sati, a suparnik je po mjeri kada je u pitanju sportski naboj – uvijek motivirajuća Srbija.

U prilog hrvatskim igračima ide statistika, koja kaže da je Hrvatska na posljednjih sedam europskih prvenstva slavila u prvoj utakmici. Ukupno u 12 otvaranja “kauboji” imaju osam pobjeda, tri poraza i jedan remi.

Uoči susreta sa Srbijom hrvatski rukometaši su optimistični, ali oprezni. Hrvatski rukometni savez je pozvao gledatelje na pristojno navijanje.