EUROPSKA LIGA Pobjeda Lokomotive, debakl Rijeke, Hajduku nada

Nogometaši Lokomotive priredili su iznenađenje pobijedivši grčki PAOK 2-1 u prvom susretu drugog pretkola Europske lige, nažalost Rijeka je na stadionu Kantrida doživjela debakl izgubivši od Aberdeen 0-3, dok je Hajduk u Kopru izgubio od istoimenog slovenskog prvoligaša 2-3.

• Lokomotivu su tek minute dijelile do podviga i uvjerljivog trijumfa protiv PAOK-a kojeg vodi hrvatski stručnjak Igor Tudor.

‘Lokosi’ su golovima Marka Kolara (30) i Franka Andrijaševića (45+1) poveli 2-0 i do same završnice držali u rukama veliku prednost. Nažalost, u posljednjim trenucima susreta Robert Mak je smanjio na 2-1 otvorivši grčkom sastavu širom vrata prolaza. Uzvratni susret je 23. srpnja na Toumba stadionu u Solunu.

Nakon što je dvije sezone uzastopce igrala u skupini Europske lige, Rijeka se ove godine oprostila od Europe već u srpnju. Jer nakon domaćeg 0-3 poniženja od Aberdeena teško je u uzvratu za sedam dana očekivati čudo. Rijeka je dominirala cijeli susret, međutim golove za zabijali Škoti. Strijelci za škotskog doprvaka bili su Andrew Considine (38), Peter Pawlett (52) i Kenny McLean (75). Bio je to prvi europski poraz Rijeke na stadionu Kantrida u posljednjih 13 susreta.

Hajduk je u Kopru poražen 2-3 u susretu u kojem su čak četiri od pet golova pala nakon ubačaja iz kornera. Golove za slovenski sastav zabili su Denis Halilovič (7) i Amar Rahmanović (17, 41), dok su strijelci za Hajduk bili Goran Milović (29) i Zoran Nižić (90). Uzvrat je idućeg četvrtka na Poljudu.

Hajduk je očajno otvorio utakmicu i već nakon 17 minuta gubio je 0-2. Nakon dva ubačaja iz kornera domaćin je zabio dva gola, a strijelci su bili Halilovič (7) i Rahmanović (17). Goran Milović je vratio nadu smanjivši rezultat u 29. minuti također nakon ubačaja iz kuta. No, četiri minute prije kraja prvog dijela slovenski sastav je izveo brzu kontru, a svoj drugi pogodak na utakmici zabio je Rahmanović. U drugom poluvremenu Splićani su zaigrali daleko bolje i u samoj završnici uspjeli su smanjiti golom Zorana Nižića.

Utakmica je igrana pred 2,300 gledatelja na stadionu Bonifika i premda je Torcida dobila svega 130 ulaznica, mnogi navijači Hajduka su nabavili karte u redovnoj prodaji i Hajduk je igrao u domaćoj atmosferi. Nažalost, Splićanima to nije pomoglo da ostvare pozitivan rezultat.