EUROPA LIGA Slavlje Uniteda, hat-trick Edina Džeke

EPA/PETER POWELL

Nogometaši Manchester Uniteda u četvrtak su slavili protiv Feynoorda sa 4:0 u petom kolu Europa lige. Pogotke za United postigli su Rooney, Mata, Lingard te Jones (autogol). United je sada pretekao Feynoord i nalazi se na drugom mjestu skupine A sa 9 bodova. Bod više ima vodeći Fenerbahče.

Olympiakos i Young Boysi podijelili su bodove – utakmica je završila 1:1, a golove su postigli Fortounis za Grke i Hoarau za Švicarce. Vodeći u skupini B je APOEL sa 9 bodova. Bod manje ima Olypiakos, a Young Boysi i Astana imaju po pet bodova.

St. Etienne i Mainz su u Francuskoj odigrali utakmicu bez golova. Anderlecht je vodeći u skupini C sa 11 bodova, dva manje ima St. Etienne, a Mainz je skupio 6 bodova. Gabala je posljednja bez bodova. AZ Alkmar je pogotkom Weghorsta pobijedui Dundalk i preskočio ih na drugom mjestu skupine D. Vodeći je Zenit sa 15 bodova, AZ ima 5, a Dundalk i Tel Aviv po 4 boda.

Roma je u skupuini E sa 4:1 pobijedla Viktoriju Plzen. Edin Džeko je postigao hat-trick, a četvrti pogodak postigao je Perotti. Jedini strijelac za Viktoriju bio je Zeman. Astra je s 2:1 u gostima kod bečke Austrije slavila sa 2:1. Rotpuller je bio strijelac za domaćine, a Florea i Budescu su donijeli pobjedu Astri. Grundwald je u 4 minute uspio dobiti dva žuta kartona, pa e Austria od 65. minute igrala s igračem manje.

Athletic je svladao Sassuolo sa 3:2. Garcia, Aduriz i Lekue postigli su golove za španjolsku momčad, a Baleziaga (autogol) i Ragusa za Talijane. Genk je ppogotkom Karelisa pobijedui Rapid. Genk je vodeća momčad sa 9 bodova, koliko ima i drugi Athletic. Sassuolo i Rapid imaju po pet bodova.