EUROPA LIGA Šestica Valencije, ‘nule’ Liverpoola i Šahtara, Jedvaj asistent u pobjedi Bayera

EPA/Kai Foersterling

U preostalim večerašnjim utakmicama šesnaestine finala Europa lige vidjeli smo golijadu Valencije protiv bečkog Rapida, pobjedu Leverkusena i Athletic Bilbaa, te remijer Liverpoola, Lazija i Šahtara.

Povratak Jürgena Kloppa u Njemačku završio je bez golova. Iako su gosti iz Liverpoola bili opasniji sa udarcima 16/6, Hitz je obranio svih šest udaraca koji su mu išli u okvir vrata. Hrvatski reprezentativac Dejan Lovren nije konkurirao za sastav Liverpoola.

Galatasaray i Lazio također su remizirali, sa jednim golom u svakoj mreži. Poveo je Galatasaray u 12. minuti preko Sarioglua, a izjednačio je Milinković – Savić devet minuta kasnije. Athletic Bilbao je pogotkom Aduriza u 54. minuti osigurao pobjedu protiv Marseillea.

Momčadi Šahtara i Shalkea su u Lvovu također odigrali bez pogodaka. Ukrajinska je momčad od 86. minute igrala s desetoricom, drugi žuti karton dobio je Kucher. Dario Srna je odigrao cijelu utakmicu za Šahtar, dok je Eduardo da Silva ušao u 80. minuti susreta.

Braga je s 2:1 slavila protiv Siona. Poveli su u 13. minuti preko Stojiljkovića, a Sion je izjednačio u 53. minuti golom Konatea. Pobjedu gostima donosi Silva u 61. minuti. Dodajmo da je Braga ostala s igračem manje u 90. minuti, Vukčević je dobio drugi žuti karton.

Sparta Prag je kod kuće minimalno slavila protiv Krasnodara. Jedini pogodak na utakmici postigao je Julis u 64. minuti. Nogometaši Bayer Leverkusena u gostima su svladali Sporting s 1:0. Na asistenciju Tina Jedvaja pogodio je Bellarabi u 26. minuti. Jedvaj je iz igre izašao u 84. minuti, a Sporting je od 74. minute igrao s desetoricom, drugi žuti dobio je Semedo.

Valencia je kod kuće slavila protiv Rapid Beča sa čak 6:0. U prvom su poluvremenu domaći nogometaši na Mestalli ‘utrpali’ Austrijancima čak pet komada. Mina je zabio dvaput 4′, 25′), a po jedan pogodak su dodali Parejo (10′), Negredo (29′), i Gomes (35′). Jedini pogodak u drugom dijelu, i ‘točku na i’, stavio je Rodrigo u 89. minuti.