EUROPA LIGA Šahtar i Sevilla remizirali, Villareal u sudačkoj nadoknadi do pobjede nad Liverpoolom

EPA/SERGEY DOLZHENKO

Nogometaši Villareala svladali su u prvom polufinalnom dvoboju Europa lige momačd Liverpoola na El Madrigalu, a jedini pogodak postigao je Adrian Lopez u trećoj minuti sudačke nadoknade.

Liverpool je uputio više udaraca prema golu domaćina (13), ali samo su tri išla u okvir gola. Villareal je devet puta pucao prema vratima ‘Redsa’, a tri su udarca završila u okviru gola simona Mignoleta. Hrvatski branič Dejan Lovren odigrao je svih 90 minuta za Liverpool.

U drugoj polufinalnoj utakmici, Šahtar i Sevilla u Lvovu su odigrali 2:2. Povela je Sevilla, aktualni osvajač Europa lige, već u šestoj minuti. Vitolo je sjajno iskoristio ubacivanje Gameira. Ali, do kraja poluvremena Šahtar potpuno preokreće rezultat.

Prvo je Marlos izjednačio u 23. minuti, a domaćine u vodstvo dovodi Stepanenko u 35. minuti na dodavanje strijelca prvog pogotka. Ipak, konačnih 2:2 postiže Gameiro u 82. minuti iz jedanaesterca. Kapetan hrvatske reprezentacije Darijo Srna odigrao je cijelu utakmicu, a Eduardo da Silva u igru je ušao u 91. minuti.

Uzvratne utakmice na rasporedu su za sedam dana.