EUROPA LIGA Celta, Bešiktaš i Genk u četvrtfinalu, Lovre Kalinić ispao

epa05852833 Naldo (2-L) and Aleksandr Martynovich (R) of Krasnodar in action against of Nemanja Radoja (L), Gustavo Cabral (3-L) and Pablo Hernandez (2-R) of Celta  Vigo during the UEFA Europa League Round of 16 second leg soccer match between Krasnodar and  Celta  Vigo in Krasnodar, Russia 16 March 2017.  EPA/YURI KOCHETKOV

Nogometaši Celte Vigo, Bešiktaša i Genka plasirali su se u četvrtfinale Europa lige.

Calta je s 2:0 slavila protiv Krasnodara, a golove su postigli Mallo u 52. i Aspas u 80. minuti. Krasnodar je od 86. igrao s igračem manje, zbog crvenog kartona Kaborea. Celta je pobijedila i u prvoj utakmici u Španjolskoj, gdje je rezultat bio 2:1.

Nakon remija (1:1) u Grčkoj, Bešiktaš je na svom terenu svladao Olypiakos sa 4:1 i prošao u četvrtfinale. Ryan Babel postigao je dva gola za domaćine, a po jednog su dodali Aboubakar i Tosun. Jedini gol za Grke postigao je Elyounoussi.

Genk je u uzvratu protiv Genta remizirao, ali je zahvaljujući pobjedi od 1:0 iz prve utakmice prošao dalje. Genk je poveo u 20. preko Castagnea, a izjednačio je Verstraete u 84. minuti. Drugi vratar hrvatske nogometne reprezentacije Lovre Kalinić nastupio je za Gent, te je upisao dvije obrane.