EUROLIGA Težak poraz Cedevite u Krasnodaru

Goran Stanzl/PIXSELL

U susretu osmog kola E skupine Eurolige košarkaši Cedevite su u Krasnodaru izgubili od Lokomotiv Kubana 63-87 upisavši šesti poraz u skupini.

U prvom susretu između ove dvije momčadi u Košarkaškom centru Dražen Petrović Rusi su slavili sa 89-75, a svoju kvalitetu pokazali su i večerašnjem ogledu ostvarivši uvjerljivu pobjedu.

Cedevita je slabo ušla u utakmicu i već nakon prve četvrtine gubila je 17 koševa razlike (12-29). U uvodnim minutama druge četvrtine Lokomotiv je pobjegao i na plus 20 (35-15). Ipak, momčad Veljka Mršića je posljednjih šest minuta druge dionice dobila devet razlike smanjivši do poluvremena na 44-33.

Nažalost, nada u mogući preokret kratko je trajala. Lokomotiv je treću četvrtinu otvorio serijom 15-4 i pobjegao na velikih 69-37. U posljednjoj minuti trećeg perioda domaćin je imao i 29 koševa viška (70-41). U posljednjih deset minuta Cedevita je uspjela tek malo ublažiti poraz.

Lokomotiv su do pobjede predvodili Randolph sa 28 koševa i 13 skokova, te Ryan Broekhoff sa 14 koševa, dok su kod Cedevite najefikasniji bili Miro Bilan sa 11 koševa i šest skokova, Nemanja Gordić iFran Pilepić sa po devet koševa i James White s osam koševa. Jacob Pullen je zabio samo jedan koš.

U susretu iz ove skupine Darušafaka je pobijedila Unicaju 78-55, a u preostalim susretima osmog kola sastaju se Panathinaikos – Fenerbahče, te Crvena zvezda – Anadolu Efes.

Na ljestvici vodi Fenerbahče (7-0), Lokomotiv je drugi (6-2), a na zatim slijede Crvena zvezda (4-3), Panathinaikos (4-3), Efes (3-4), Unicaja (2-6), Cedevita (2-6) i Darušafaka (2-6).