EUROLIGA Perasović slavio u Beogradu

Madrid, 26.4.2016. - Trener Baskonije Laboral Kutxe i bivši hrvatski izbornik Velimir Perasoviæ (51), koji je s baskijskom momèadi izborio Final Four Eurolige, rekao je da može napraviti dobar rezultat ako mu se oporave ozlijeðeni igraèi, te da Hrvatskoj želi sreæu na kvalifikacijskom turniru za odlazak na Olimpijske igre. Na fotografiji Velimir Perasoviæ tijekom gostujuæe utakmice španjolskog prvenstva izmeðu njegove Laboral Kutxe i Fuenlabrade, gdje je proveo pet sezona kao igraè.
foto HINA / Miho DOBRAŠIN / mm

U susretu 21. kola košarkaške Eurolige Anadolu Efes, kojeg vodi hrvatski stručnjak Velimir Perasović, je u Beogradu pobijedio Crvenu zvezdu 86-72 osvojivši važne bodove u borbi za plasman u doigravanje.

Domaćin je dobio prvu četvrtinu 20-16, no Efes je u drugoj dionici preokrenuo rezultat i na odmor otišao sa 11 razlike (47-36) . Perasovićeva momčad je drugu četvrtinu dobila sa velikih 31-16 i u nastavku utakmice više nije ispuštala prednost. Na koncu je bilo + 14.

Goste su do desete pobjede predvodili Derrick Brown sa 20 koševa i 11 skokova, Deshaun Thomas sa 17, te Bryant Dunston sa 16 koševa. Kod Crvene zvezde su najefikasniji bili Marko Simonović sa 17 i Charles Jenkins sa 13 koševa.

Panathinaikos je u Istanbulu pobijedio Galatasaray 84-79. Goste su do 11. pobjede predvodili Mike James sa 18, te James Feldeine i Chris Singleton sa po 15 koševa. U domaćim redovima najefikasniji su bili Tibor Pleiss sa 15, te Vladimir Micov i Blake Schilb sa po 14 koševa.

Gostujuću pobjedu je upisao i Real Madrid protiv Baskonije 79-71. Kod gostiju najefikasniji su bili Jeffery Taylor i Luka Dončić sa po 16 koševa, dok je Amerikanac s hrvatskom putovnicom Dontaye Draper zabio dva koša. Domaćine je predvodio Rodrigue Beaubois sa 20 koševa.

Real je ovom pobjedom ponovo preuzeo vrh ljestvice sa 16 pobjeda i pet poraza. CSKA i Olympiakos imaju po 15 pobjeda i šest poraza, a mjesta koja vode u doigravanje drže i Fenerbahče (14-7), Crvena zvezda (12-9), Baskonija (12-9), Panathinaikos (11-10), te Anadolu Efes (10-11).