EuroBasket: Latvija prvi četvrtfinalist

Hrvoje Jelavic/PIXSELL

Košarkaši Latvije prvi su četvrtfinalisti EuroBasketa, oni su u utakmici osmine finala u Lilleu svladali Sloveniju sa 73-66 (20-20, 22-20, 13-12, 18-14).

Latvija je utakmicu “prelomila” sredinom posljednje četvrtine kada je serijom 8-0, koju su kreirali Janičenoks (trica) i Beržinš (dvica i trica), pobjegla na 10 razlike – 67-57.

Slovenija se 1:15 minuta prije kraja primakla na 69-65, ali na ulazu u posljednju minutu najbolji latvijski igrač Strelnieks je pogodio za 71-65 i praktički riješio utakmicu. Slovenci su do kraja utakmice pokušali ishitrenim šutevima za tricu, no nisu bili precizni, te su Latvijci sigurno priveli utakmicu kraju.

Janis Strelnieks utakmicu je završio sa 17 koševa, osam asistencija i šest skokova, Kaspars Beržinš je dodao 13, dok je kod Slovenije jedini raspoložen bio Zoran Dragić sa 17 pogodaka.

Latvija će u četvrtfinalu u utorak igrati protiv pobjednika susreta Francuska – Turska koji je na programu u 21 sat.

Od 14.30 igraju Grčka i Belgija, dok je u 18.30 na programu dvoboj Španjolske i Poljske.
U nedjelju su na rasporedu preostala četiri susreta osmine finala, Hrvatske će igrati protiv Češke od 12 sati, potom slijede utakmice Srbija – Finska (14.30 sati), Izrael – Italija (18.30 sati) i Litva – Gruzija (21 sat).

OZNAKE: košarka, latvija