EP vaterpolo: Hrvatska – Italija 6-8

Hrvoje Jelavic/PIXSELL

Hrvatski vaterpolisti poraženi su u utakmici za poredak od 5. do 8. mjesta na Europskom prvenstvu u Beogradu od Italije s 6-8 (1-6, 1-0, 1-2, 3-0), te se u subotu igrati za sedmo mjesto s Rusijom.

Nakon poraza od Mađarske (5-8) u četvrtfinalu, demotivirana hrvatska vaterpolska vrsta, koja je u međuvremenu ostala i bez ozlijeđenoga Mara Jokovića, doživjela je poraz od Talijana. Talijani su više željeli pobjedu i zbog lakšeg ždrijeba u kvalifikacijskom turniru za OI koji će se odigrati u Trstu, te su od samog početka su krenuli punom snagom.  Već nakon četiri minute igre bilo je 3-0 za Italiju, a nakon prve četvrtine velikih 6-1. U drugoj četvrtini naši su se stabilizirali, a Talijani zadovoljili visokim vodstvom i stali, da bi j edini pogodak u tom dijelu igre postigao je Anđelo Šetka iz peterca. U trećoj dionici igre Talijani su poveli s 8-3 i praktički riješili pitanje pobjednika, dok je Hrvatska ostala i bez Andre Bušlje, koji je zaradio treće isključenje. Ipak, naši su bitno popravili dojam u zadnjoj četvrtini, te pogocima Ante Vukičevića, Sandra Sukna i Luke Lončara stigli na zaostatak od samo 6-8 dvije minute prije kraja.  Sukno je 43 sekundi prije kraja promašio napad s igračem više, a talijanski vratar Tempesti je obranio šut Luke Bukića, pa su Talijani slavili s konačnih 8-6.
Dobra vijest za izabranike Ivice Tucka jest da su nakon kastraofalne prve četvrtine u preostale tri primili samo dva gola. Pogotke su za naše upisali Sukno (2), te Anđelo Šetka, Burić, Bukić i Vukičević po 1, dok su Talijane predvodili Figlioli, Giorgetti i Gallo s po dva gola.
Hrvatska će u subotu u podne igrati za sedmo mjesto protiv Rusije, dok će Italija razigravati za petu poziciju sa Španjolskom.
HRVATSKA: Pavić, Bijač; Burić, Petković , Lončar 1, Bukić 1, Vukičević 1 , Bušlje, Sukno 2, Pavlović, Šetka 1, Macan.
ITALIJA: Tempesti, del Lungo; Di Fulvio, Gitto, Figlioli 2, Giorgetti 2, Bodegas 1, Giacoppo, Gallo 2, Presciutti, Luongo 1, Aicardi, Baraldi
PETERCI: Hrvatska 1/1, Italija –
REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: Hrvatska 5/13, Italija 3/12