EP U-17 Španjolci osvojili treći uzastopni naslov prvaka

Varaždin, 19.5.2017 - Španjolska nogometna reprezentacija do 17 godina osvojila je naslov europskog prvaka na EP igranom u Hrvatskoj, mladi Španjolci su u finalu igranom na lijepo ispunjenom stadionu "Anðelko Herjavec" u Varaždinu vršnjake iz Engleske boljim izvoðenjem 11-eraca sa 4-1, dok je nakon 80 minuta igre bilo 2-2 (1-1). Na slici španjolski reprezentativci slave pobjedu.
foto HINA/ Marko JURINEC/ ua

Mladi reprezentativci Španjolske do 17 godina prvaci su Europe, nakon što su u finalu boljim izvođenjem jedanaesteraca svladali Englesku.

Finale se igralo u Varaždinu, a Engleska je povela u 18. minuti preko Hudson-Odoia, a dvije minute prije kraja poluvremena izjednačio je Morey. Engleskoj je novo vodstvo dobio Foden u 58. minuti. Na samom kraju utakmice Diaz je izjednačio i odveo finale do penala.

Za Španjolce su redom pogađali Ruiz, Morey, Gomez i Chust, za Englesku je precizan bio Barlow, no Brewster je pogodio vratnicu, a Latibeaudiere je pucao preko gola. Španjolska je tako osvojila rekordni treći naslov europskih prvaka za uzrast do 17 godina.

Europsko prvenstvo održalo se od 3. do 19. svibnja u Hrvatskoj.