EP ATLETIKA: Stipe Žunić deveti u bacanju kugle

epa05416801 Stipe Zunic of Croatia competes in the men's Shot Put qualification round of the European Athletics Championships at the Olympic Stadium in Amsterdam, Netherlands, 09 July 2016.  EPA/KOEN VAN WEEL

Hrvatski bacač kugle Stipe Žunić nije uspio obraniti brončano odličje osvojeno prije dvije godine u Zuerichu, nakon što je u nedjelju, posljednjeg dana natjecanja na Europskom prvenstvu u Amsterdamu s hicem 19,95 m završio na devetom mjestu u finalu.

Svoje treće uzastopno europsko zlato osvojio je Nijemac David Storl koji je u petoj seriji kuglu bacio 21,31 m te tako prestigao do tada vodećeg Poljaka Michala Haratyka (21,19 m). Brončano odličje osvojio je Portugalac Tsanko Arnaudov (20,59 m).

Žunić je u prvoj seriji bacio 19,95 m, a potom je, nažalost, imao dva neispravna pokušaja. Hitac kojim se kvalificirao (20,24 m) bio bi mu dovoljan da se nađe među osmoricom koji su u finalu imali dodatna tri pokušaja.