EL – Tudorov PAOK remizirao, Napoli uvjerljiv, Molde šokirao Fenerbahče

Ivo Cagalj/PIXSELL

Nogometaši Napolija ostvarili su uvjerljivu 5-0 pobjedu protiv Club Bruggea u dvoboju 1. kola D skupine Europske lige, a za najveće iznenađenje pobrinuo se Molde koji je u Istanbulu pobijedio Fenerbahče 3-1.

Talijani su sav posao obavili u prvih 24 minuta postigavši tri gola, a strijelci su bili Jose Callejon (5) i Dries Mertens (19, 25). U drugom dijelu Marek Hamšik (53), Callejon (75) samo su potvrdili sjajno izdanje Napolija. Ivan Strinić nije nastupio za domaći sastav. U drugom dvoboju iz ove skupine danski Midtylland je pobijedio varšavsku Legiju 1-0, a presudio je autogol Michala Kucharczykog u 60. minuti. Gosti, za koje nije nastupio Ivica Vrdoljak, su posljednje dvije minute igrali bez isključenog Furmana,

Za iznenađenje kola pobrinuo se Molde koji je u Istanbulu pobijedio turskog velikana Fenerbahče 3-1. Norvežani, koje je u 2. pretkolu Lige prvaka izbacio zagrebački Dinamo, odigrali su sjajnu utakmicu i posve su nadigrale turski sastav. Molde je poveo iz jedanaesterca u 36. minuti golom Tommyja Hoilanda, no Fener je šest minuta kasnije izjednačio pogotkom Nanija. Gosti su u 53. minuti stigli do novog vodstva, a ovoga puta strijelac je bio Mohamed Elyounoussi. Trijumf Norvežana potvrdio je Martin Linnes u 65. minuti. Feneru nije pomoglo niti što je posljednjih sedam minuta imao igrača više nakon što je isključen strijelac Elyounoussi.

U drugom dvoboju skupine A Ajax i Celtic su odigrali 2-2. Škoti, u čijim redovima je cijeli susret odigrao Jozo Šimunović su vodili 1-0 i 2-1, no ‘Kopljanici’ su izvukli bod. Strijelci za Celtic bili su Nir Bitton (8) i Mikael Lustig (42), a za Ajax Viktor Fischer (25) i Lasse Schone (84). Celtic je od 74. minute igrao bez isključenog Izaguirrea.

U derbiju B skupine Bordeaux i Liverpool su odigrali 1-1. Gosti su poveli u 65. minuti golom Lallane, a izjednačio je Jussie u 81. minuti. Dejan Lovren nije nastupio za goste. U drugom dvoboju Sion je pobijedio Rubin 2-1. Oba gola za švicarski sastav zabio je Konate (11, 82), a za goste Kanunikov (65).

U skupina C Gabala i PAOK našeg Igora Tudora su odigrali bez pogodaka, dok je Borussija Dortmund teškom mukom pobijedila Krasnodar 2-1. Nijemci su golove zabili su sudačkoj nadoknadi prvog (Ginter) i drugog poluvremena (Park). Pogodak za goste zabio je Pavel Mamajev u 12. minuti.

U skupini E Rapid je u Beču pobijedio Villarreal 2-1 nakon što je gubio na poluvremenu. Španjolci su poveli preko Lea Baptistaoa (45), no Rapid je okrenuo rezultat u osam minuta drugog poluvremena, a strijelci su bili Stefan Schwab (50) i Steffen Hofmann (53-11m). Pobjedu je ostvarila i Viktorija Plzen protiv Dinamo Minska 2-0. Golove su zabili Tomaš Horava (36) i Milan Petržela (75).

U skupini F Marseille je rutinski odradio gostovanje kod Groningena pobijedivši 3-0 golovima Georgesa N’Koudoua (25), Ocamposa (39) i Romaina Alessandrinija (61). Braga je u Liberecu pobijedila Slovan 1-0 golom Rafa Silve (60).