EL – Tudor slavio u Dortmundu, golijada Napolija

epa05064086 PAOK's head coach Igor Tudor reacts during the Europa League Group C football match between Borussia Dortmund and PAOK FC at the Signal Iduna Park in Dortmund, Germany, 10 December 2015.  EPA/BERND THISSEN

U susretu 6. kola C skupine Europske lige PAOK kojeg predvodi hrvatski stručnjak Igor Tudor je u Dortmundu pobijedio Borussiju 1-0, no grčki klub je ipak ispao iz Europe.

Pogodak odluke zabio je Robert Mak u 33. minuti. Za PAOK je od 66. minute igrao Marin Leovac.
U drugom susretu Krasnodar je na gostovanju pobijedio Gabalu 3-0 i osvojio prvo mjesto u skupini. Golove za ruski sastav zabili su Ragnar Sigurdsson (26), Mauricio Pereyra (41) i Wanderson (75).
Krasnodar je pobjednik skupine sa 13 bodova, Borussija je druga sa 10 bodova, PAOK ima sedam, a Gabala je na začelju s dva boda.
Napoli je kroz skupinu D prošao sa svih šest pobjeda. U posljednjem kolu talijanski sastav je pred svojim navijačima porazio varšavsku Legiju 5-2. Golove za Napoli zabili su Nathaniel Chalobah (32), Lorenzo Insigne (39), Jose Callejon (57) i Drie Mertens (65, 90+1), dok su strijelci za poljski sastav bili Stojan Vranješ (63) i Aleksandar Prijović (90+2). Ivan Strinić je odigrao cijeli susret za Napoli, dok Ivica Vrdoljak nije nastupio za goste.
U drugom susretu u izravnom okršaju za ‘dvojku’ Midtjylland i Club Brugge su odigrali 1-1 i dalje idu Danci. Domaćin je poveo u 27. minuti golom Pionea Sista, a izjednačio je Jelle Vosen u 68. minuti. Belgijacima je trebala pobjeda za nastavak natjecanja, no nisu uspjeli slomiti dansku obranu.
Napoli je osvojio prvo mjesto sa 18 bodova, Midtjylland je drugi sa sedam bodova, Club Brugge ima pet, a Legia četiri boda.
U skupini B dalje idu Sion i Liverpool koji su večaras odigrali 0-0. ‘Redsi’ su i prije ove utakmice osigurali prolaz pa je Jurgen Klopp u Švicarskoj nastupio u ‘šarenom’ sastavu. Dejan Lovren je odigrao svih 90 minuta za goste.
U drugom susretu Bordeaux i Kazan su odigrali 2-2. Gosti su poveli, Bordeaux je okrenuo rezultat, no završilo je remijem. Strijelci za Francuze bili su Gaetan Laborde (58) i Diego Rolan (63), a za goste Maksim Kanunnikov (31) i Vitalij Ustinov (76).
Liverpool je prvi sa 10 bodova, Sion je drugi s bodom manje, Kazan ima šest, a Bordeaux četiri boda.
U skupini E Rapid i Villarreal su i prije zadnjeg kola osigurali prolaz, no u zadnjih 90 minuta donosila se odluka o pobjedniku skupine, a to je Rapid.
Austrijski prvoligaš je u Beču pobijedio Dinamo Minsk 2-1, dok je Villarreal na gostovanju odigrao 3-3 protiv Viktorije Plzen.
Rapidu su pobjedu donijeli Max Hofmann (29) i hrvatski nogometaš Matej Jelić (59), dok je strijelac za goste bio El Monir (65). U drugom susretu Viktorija je vodila 1-0 i 3-2, a Španjolci 2-1. Na koncu je završilo 3-3. Strijelci za Viktoriju bili su  Daniel Kolar (4-11m), Jan Kovarik (65) i Tomaš Horava (90), dok su golove za španjolski sastav postigli Cedric Bakambu (40), Jonathan Dos Santos (62) i Bruno Soriano (90+4).
Rapid je prvi u skupini sa 15 bodova, Villarreal ima 13 bodova, Viktorija četiri, a Dinamo tri boda.
U skupini A u 16-inu finala prošli su Molde i Fenerbahče. Fenerbahče je odigrao 1-1 protiv Celtica, a identičnim rezultatom je završio i ogled između Ajaxa i Moldea.
Fener je poveo u 39. minuti golom Lazara Markovića, a izjednačio je Kris Commons u 75. minuti. Jozo Šimunović je odigrao cijeli susret za škotskog prvaka. Fener je od 65. minute igrao s igračem manje nakon što je isključen Diego.
U drugom susretu Ajax je poveo u 14. minuti golom Donnyja Van De Beeka, no Molde je u 29. minuti izjednačio golom Harmeeta Singha. Domaćin je od 89. minute igrao bez isključenog Nemanje Gudelja.
Molde je osvojio prvo mjesto sa 11 bodova, Fenerbahče je sakupio devet, Ajax sedam, a Celtic tri boda.