EL CLASICO Real slavio golovima Benzeme i Ronalda, asistencija Rakitića

EPA/TONI ALBIR

Real Madrid slavio je u večerašnjem El Clasicu na Nou Campu sa 2:1. Gledali smo ponovno uzbudljiv susret iz Barcelone, a svi su pogoci pali u drugom poluvremenu.

Barcelona je došla u vodstvo preko Gerarda Piquea u 56. minuti, nakon sjajnog ubačaja Ivana Rakitića iz kornera. Real je izjednačio samo šest minuta kasnije, odličan pogodak zabio je Karim Benzema, a u pripremi akcije sudjelovao je i Luka Modrić. Tri boda Realu donosi Cristiano Ronaldo pet minuta prije kraja susreta. Igrao je tada već real sa desetoricom – Sergio Ramos zaradio je isključujući drugi žuti karton u 83. minuti susreta.

Obje su momčadi imale po 14 udaraca u vrata, Barcelona je opasnije zaprijetila samo tri puta, Real šest. Svoju večer definitivno nisu imali napadači barcelone, pogotovo Suarez, koji su promašili nekoliko vrlo izglednih prilika. S druge strane, kod Reala su Marcelo i Casemiro radili potpunu pomutnju kod domaćina.

Ivan Rakitić za Barcelonu je odigrao do 74. minute. Imao je 48 dodavanja, od kojih je jedno bilo ključno, dva centaršuta i jednu dugu loptu. Uputio je Rakitić dva udarca prema golu Reala, od kojih je jedan išao u okvir vrata. Od deset duela, osvojio je 6. Izgubio je jednu loptu, napravio dva prekršaja te pretrpio tri. Oduzeo je dvije lopte te imao jedno presijecanje.

Luka Modrić odigrao je cijelu utakmicu za Real. Imao je 34 dodavanja, od kojih su dva bila ključna. Svojim je suigračima dao jednu dugu loptu, imao dva driblinga (jedan uspješan), od 11 duela osvojio je 4. Izgubio je dvije lopte, pretrpio i napravio po dva prekršaja. Otklonio je jednu opasnost, presjekao dvije lopte te oduzeo jednu.

Mateo Kovačić nije otputovao sa suigračima u Barcelonu.

Real je sada smanjio zaostatak za Barcelonom na sedam bodova i ostao na trećem mjestu. Drugi je Atletico koji sada ima četiri boda manje od i dalje vodeće Barcelone.