EL CLASICO: Potop Reala na Santiago Benabeu

epa05036201 FC Barcelona's Uruguayan striker Luis Suarez (C) celebrates with Sergi Roberto (R) and Brazilian Neymar Jr. (L) after scoring the opening goal against Real Madrid during the Spanish Liga Primera Division soccer match played at Santiago Bernabeu stadium in Madrid, Spain, 21 November 2015.  EPA/JuanJo Martin

Nogometaši Barcelone slavili su u El Clasicu na Santiagu Benabeu protiv Real Madrida s čak 4-0, što je jedan od najtežih domaćih poraza Reala u povijesti.

Pogotke su za Barcu postigli Luis Suarez (11, 74), Neymar (39) i Andres Iniesta (53).
Barcelona je ponizila Real na Bernabeu, katalonski nogometaši su u potpunosti nadigrali “Kraljevski klub” u kojem su podbacili gotovo svi, a među najboljima je bio Luka Modrić, dok je Ivana Rakitića u 56. minuti zamijenio Leo Messi, povratnik nakon dvomjesečne stanke zbog ozljede.

U 11. minuti Barcelona je povela nakon solo-prodora Sergia Roberta koji pronalazi Suareza, a Urugvajac iz prve vanjskim dijelom kopačke pogađa suprotni kut vrata Reala. U 39. minuti Katalonci su povećali svoje vodstvo nakon sjajnog dodavanja Inieste za Neymara, koji provlači loptu ispod vratara Navasa. U zadnjim trenucima prvog dijela Barca je propustila nevjerojatnu priliku nakon prodora Neymara i udarca Suareza koji Marcelo glavom izbija sa same gol-linije, da bi u nastavku akcije udarac Rakitića bio blokiran.

Drugo poluvrijeme je počelo s dvije velike prilike Reala, ali je prvom Marcelo bio vrlo neprecizan, a potom udarac Jamesa brani vratar Bravo. U 53. minuti Barcelona je postigla i treći zgoditak nakon atraktivne akcije u kojoj je Neymar petom ostavio loptu za Iniestu, a ovaj pogađa sami gornji desni kut. U 56. minuti u igru je ušao Messi umjesto Rakitića, a u 68. minuti Ronaldo propušta najveću priliku za Real i pogađa u glavu vratara Brava.
U 74. minuti Suarez postiže svoj drugi gol na utakmici, sam je izbio ispred vratara Reala i lako ga prebacuje za konačnih 4-0.  U 84. minuti iznervirani Isco dobija izravni crveni karton, a u 90. minuti sjajni vratar Barce Bravo skida još jedan “zicer” Ronaldu.
Barcelona sada vodi s 30 bodova, šest više od Reala i sedam od Atletica koji ima utakmicu manje.
Bio je to i najčuvaniji El Clasico u povijesti kojeg je osiguravalo 1100 policajaca i 1200 zaštitara, a sve u strahu od terorističkog napada koji se dogodio prije osam dana u Parizu.