EL Austria Beč – Rijeka 1-3

U susretu 3. kola D skupine Europske lige Rijeka je u Beču pobijedila Austriju 3-1 ostvarivši prvu pobjedu u skupini.

Junak utakmice bio je dvostruki strijelac Mario Gavranović (21, 31), a pogodak u posljednjim trenucima susreta zabio je i Zoran Kvržić (90+2). Gol za domaćine postigao je Kevin Friesenbichler u 90. minuti.

Austrija je bila blizu pogotka i u 74. minuti kada je Ismael Tajouri-Shradi udarcem sa 20 metara pogodio vratnicu.

U drugom susretu iz ove skupine Milan i AEK su na San Siru odigrali bez pogodaka. Nikola Kalinić je za talijanski sastav zaigrao od 62. minute, dok je Marko Livaja za goste igrao do 79. minute.

Na ljestvici vodi Milan sa sedam bodova, AEK je drugi s pet bodova, Rijeka ima tri boda, a na začelju je Austrija s jednim bodom.

U idućem kolu sastaju se isti suparnici, ali uz promjenu domaćinstva. Rijeka će na Rujevici ugosti Austriju, dok će AEK i Milan igrati na Olimpijskom stadionu u Ateni. Obje utakmice na rasporedu su 2. studenog.