EBEL Medveščak ispustio pobjedu protiv Red Bulla

HINA / Daniel KASAP / ml

Hokejaši Medveščaka u susretu su 4. kola druge faze EBEL lige ispustili pobjedu protiv Red Bulla iz Salzburga, oni su u Domu sportova izgubili sa 2-3 (0-0, 1-0, 1-3) iako su tri minute prije kraja vodili sa 2-0.

Medveščak je poveo 2-0 golovima Mikea Avianija (29:56) i Tomaša Netika (47:28), no gosti su četiri i pol minute prije kraja dobili igrača više, u tim trenucima su povukli i vratara s gola te u situaciji sa šest klizača u odnosu na četiri Medveščakova smanjili na 2-1 preko Marija Hubera (57:16). nakon tog primljenog gola zbog vrijeđanja je isključen Tyler Morley pa je Red Bull s igračem više stigao i do izjednačenja, a strijelac je bio Alexander Rauchenwald (58:11). Samo 43 sekunde nakon izjednačenja Brant Harris (58:54) je postigao i treći gol za Red Bull.

Medveščak je tako ostao četvrti na ljestvici s tri boa, jednim više uz utakmicu više od petog KAC-a, dok je Red Bull dostigao Vienna Capitalse na vrhu ljestvice, oba sastava imaju po 15 bodova, ali sastav iz Salzburga je odigrao utakmicu više.

Sljedeću utakmicu Medveščak će igrati 21. veljače na gostovanju kod KAC-a u Klagenfurtu.