Državno izborno povjerenstvo (DIP) objavilo je u ponedjeljak i privremene rezultate lokalnih izbora u županijskim skupštinama sa stanjem u 12,30 sati, kada je obrađeno 99,95 posto biračkih mjesta, a glasovalo 46,97 posto birača.

U Međimurskoj županiji najviše je dobila lista HNS, HSLS, Reformisti – 37,21 posto (nositelj Matija Posavec). Druga lista je SDP, HSS, HSU, MDS, Laburisti – 29,97 posto (nositelj liste Mladen Novak), treća lista je HDZ – 18,37 posto (nositelj Darko Horvat). a četvrta je Živi zid, MS, Snaga, AM – 7,07 posto (nositelj Branimir Bunjac).

U Varaždinskoj županiji prva je lista HNS, SDP, HSS, HSU, Laburisti – 40,28 posto (nositelju Predrag Štromar), druga je lista HDZ, HSLS – 28,06 posto (nositelj Alen Runac), treća su Reformisti – 15,59 posto (nositelj Radimir Čačić), a četvrta je Živi zid – 5,41 posto (nositelj Mladen Rogina).

U Krapinsko-zagorskoj županiji najviše je dobila lista SDP, HNS, HSU, Laburisti – 49,66 posto (nositelj Željko Kolar), a druga je lista HDZ, HSP AS, HSS, ZDS – 33,78 posto (nositelj Žarko Tušek).

U Koprivničko-križevačkoj županiji prva je lista SDP, HSS, HNS, HSU, Laburisti  – 31,38 posto (nositelj Slavko Tucaković), druga je lista HDZ – 25,64 posto (nositelj Darko Sobota), treća je Kandidacijska lista grupe birača  – 18,41 posto (nositelj Željko Lacković), a četvrta je lista Mreža – 14,39 posto (nositelj Darko Koren).

U Gradu Zagrebu prva je lista “Stranka rada i solidarnosti”, SMSH, Zelena lista, Reformisti – 23,03 posto (nositelj Milan Bandić), druga je SDP, HNS, HSS, HSU, Naprijed Hrvatska!, SU – 20,78 posto (nositeljica Anka Mrak -Taritaš, treća je NLSŠ, HSLS, ZS, HKS – 12,45 posto (nositeljica Sandra Švaljek), četvrta je HDZ – 11,95 posto (nositelj Drago Prgomet), peta je Kandidacijska lista grupe birača – 8,23 posto (nositeljica Bruna Esih), a šesta lista je Zagreb je naš! NL, ORaH, RF, Za grad – 7,64 posto (nositelj Tomislav Tomašević).

U Zagrebačkoj županiji prva je lista HSS, SDP, HNS, Laburisti – 37,02 posto (nositelj Stjepan Kožić), druga je lista HDZ, HSU, HSLS – 27,98 posto (nositelj Vladimir Bregović), treća je lista “Stranka rada i solidarnosti”, HSS Braće Radić – 14,27 posto (nositelj Zvonko Kunić), četvrta je MOST – 8,01 posto (nositeljica Ljubica Ambrušec), a peta lista je Živi zid – 5,66 posto (nositelj Jasmin Kraljević).

U Bjelovarsko-bilogorskoj županiji prva je lista  HDZ, HSS, HSLS – 39,36 posto (nositelj Miro Totgergeli), druga je Damir Bajs NL, HNS, HSU, BUZ, SU, ORaH, HSS Braće Radić, HDSS, NSH – 37,19 posto (nositelj Damir Bajs), treća je SDP – 12,16 posto (nositelj Vedran Babić), četvrta je Most  – 5,06 posto (nositeljica Snježana Vrabec).

U Virovitičko-podravskoj županiji prva je lista HDZ, HSLS, HSP AS, HSP, HDSSB – 58,67 posto (nositelj Tomislav Tolušić), druga je HSS, SDP, HNS, HSU – 26,21 posto (nositelj Zdravko Dijaković), a treća je Most, HSPD – 11,36 posto (nositelj Tomislav Žagar).

U Osječko-baranjskoj županiji prva je lista HDZ – 36,62 posto (nositelj Ivan Anušić), druga je Kandidacijska lista grupe birača – 13,78 posto (nositelj Vladimir Šišljagić), treća je SDP – 9,12 posto (nositelj Domagoj Hajduković), četvrta je HNS, HSS, HSU – 8,38 posto (nositelj Ivan Vrdoljak), peta je Most – 7,41 posto (nositelj Krunoslav Karalić), šesta je HDSSB, HSLS, ABU HRVATSKE – 7,16 posto (nositelj Dragan Vulin) i sedma je lista Živi zid – 5,43 posto (nositeljica Lidija Dujmović).

U Vukovarsko-srijemskoj županiji prva je lista HDZ, HSS, HKS, HSU, BUZ – 49,57 posto (nositelj Božo Galić), druga je Kandidacijska lista grupe birača – 16,31 posto (nositelj Tomislav Panenić), treća je SDP, HNS, HSLS – 12,94 posto (nositelj Zlatko Cegledi), četvrta je SDSS – 8,44 posto (nositelj Vojislav Stanimirović), peta je Živi zid – 7,67 posto (nositelj Domagoj Cvitković) i šesta je HSP AS – 5,04 posto (nositelj Hrvoje Niče).

U Karlovačkoj županiji prva je lista HDZ, HSLS – 44,42 posto (nositelj Damir Jelić), druga je SDP – 15,82 posto (nositelj Ivan Vuković), treća je Živi zid – 14,75 posto (nositelj Ivan Vilibor Sinčić) i četvrta lista je Most – 5,48 posto (nositelj Zlatibor Tomas).

U Sisačko-moslavačkoj županiji prva je lista HDZ, HSP AS, HSLS, HKS, HSU, DSU, SBH – 42,77 posto (nositelj Ivo Žinić), druga je lista SDP, HNS, SDSS, SDA Hrvatske, Laburisti, HSS Braće Radić, SU – 21,52 posto (nositelj Zdenko Vahovec), treća je Most – 9,89 posto (nositelj Predrag Sekulić), četvrta je “Stranka rada i solidarnosti”, PH, HDRS, BUZ – 8,62 posto (nositelj Vladimir Čavrak), peta je HSS, HSP – 6,97 posto (nositelj Željko Lenart) i šest je lista Reformisti, Zelena lista, HSD, DSSH, AM – 5,42 posto (nositelj Darinko Dumbović).

U Požeško-slavonskoj županiji prva je lista HDZ, HDSSB, HSLS, HSU – 52,74 posto (nositelj Alojz Tomašević), druga je SDP – 16,58 posto (nositelj Željko Samardžija), treća je Kandidacijska lista grupe birača – 7,42 posto (nositelj Željko Kalić), četvrta je Most – 6,48 posto (nositelj Ante Franjić) i peta lista je HSS – 6,04 posto (nositelj Željko Jakopović).

U Brodsko-posavskoj županiji prva je lista HDZ, HDSSB, HSP, HKS, SU – 41,76 posto (nositelj Danijel Marušić), druga je lista HSS, SDP, HSU, Laburisti, HSLS, Reformisti – 18,91 posto (nositelj Davor Vlaović), treća je Duspara Mirko – NL – 18,51 posto (nositelj Mirko Duspara) i četvrta lista je Most – 8,44 posto (nositeljica Ružica Vukovac).

U Primorsko-goranskoj županiji prva je lista SDP, PGS, IDS, HSU, HSS – 41,66 posto (nositelj Zlatko Komadina), druga je HDZ, HSP, HSP AS, HSLS, HRAST – Pokret za uspješnu Hrvatsku, BUZ, HDS – 26,14 posto (nositeljica Majda Burić), treća je AM, Živi zid, Snaga, Alternativa – 10,13 posto (nositelj Mario Alempijević), četvrta je Most – 7,17 posto (nositeljica Ines Strenja -Linić) i peta je Kandidacijska lista grupe birača – 5,42 posto (nositelj Hrvoje Burić).

U Istarskoj županiji prva je lista IDS, HNS, ISU – PIP, HSLS, Zeleni – 56,78 posto (nositelj Valter Flego), druga je SDP, HSU, HSS, SDSS, IL – 16,97 posto (nositelj Marino Baldini), treća je HDZ – 11,50 posto (nositeljica Monika Udovičić), četvrta je Živi zid – 6,39 posto (nositelj Damir Gruenbaum), a peta je Most – 6,33 posto (nositeljica Tea Golja).

U Ličko-senjskoj županiji prva je lista HDZ, HSS, HSP AS, HSU – 55,30 posto (nositelj Darko Milinović), druga je Kandidacijska lista grupe birača  – 22,84 posto (nositelj Karlo Starčević), treća je SDP – 10,45 posto (nositelj Tomislav Zrinski), četvrta je SDSS – 6,05 posto (nositelj Nikola Lalić) i peta je lista HSLS – 5,33 posto (nositelj Ante Franić).

U Zadarskoj županiji prva je lista HDZ, HSP AS, HSU, HRAST, Reformisti – 52,09 posto (nositelj Božidar Longin), druga je SDP, HNS, DSU, HSS – 18,69 posto (nositeljica Renata Sabljar-Dračevac), treća je AM, Most – 15,95 posto (nositelj Marko Pupić-Bakrač), četvrta je Živi zid – 5,32 posto (nositelj Josip Plazibat) i peta lista je MODES, HSP – 5,28 posto (nositelj je Rudolf Dvorski).

U Šibensko-kninskoj županiji prva je lista HDZ – 44,40 posto (nositelj Goran Pauk), druga je SDP, HSS, HNS, HSU – 14,99 posto (nositelj Franko Vidović), treća NLSP – 14,64 posto (nositelj Stipe Petrina), četvrta je Most – 9,64 posto (nositelj Ivica Ledenko) i peta lista je  SDSS – 6,59 posto (nositeljica Anja Šimpraga).

U Splitsko-dalmatinskoj županiji prva je lista HDZ, HSS – 38,24 posto (nositelj Blaženko Boban), druga je Most – 17,03 posto (nositelj Miro Bulj), treća je SDP, HNS – 14,50 posto (nositelj Arsen Bauk), četvrta je HGS – 12,02 posto (nositelj Željko Kerum), a peta je lista Pametno – 7,12 posto (nositeljica Marijana Puljak).

U Dubrovačko-neretvanskoj županiji prva je lista HDZ, HSLS, HSP AS, HSU – 44,99 posto (nositelj Nikola Dobroslavić), druga je Most  – 25,10 posto (nositelj Nikola Grmoja), treća je SDP, Naprijed Hrvatska! – 13,97 posto (nositelj Davor Penić), četvrta je HNS, HSS – 8,01 posto (nositelj Valentin Dujmović) i peta lista je DDS – 5,78 posto (nositelj Ivan Jelčić).

Komentiraj

FOTO:HINA/ Damir SENÈAR /ds
PODIJELI
Djelatnost je Hine prikup­lja­nje i razaši­lja­nje što potpunijih či­njeničnih i objektivnih novinsko-agencijskih informacija o zbi­va­njima u Republici Hrvatskoj i svijetu za potrebe medija i drugih sudionika društvenoga, političkoga, kulturnog i gospodarskog života.