DINAMOV DEBAKL NA RUJEVICI Riječani prvacima zabili pet komada (5:2)

HINA/ Miljenko KLEPAC

Nogometaši Rijeke u posljednjem su susretu devetog kola HNL-a na Rujevici uvjerljivo slavili protiv aktualnog prvaka Dinama sa 5:2, nanijevši im tako treći uzastopni poraz, drugi u HNL-u.

Riječani su u vodstvo stigli već u 18. sekundi susreta. Veliku pogrešku Dinamove obrane uspješno je iskoristio Mario Gavranović. Alexander Gorgon svoj je prvi pogodak na susretu postigao u 33. minuti za 2:0, a s tim se rezultatom otišlo na poluvrijeme.

I kada se možda očekivalo da će se Dinamo ‘baciti na glavu’ i tražiti preokret na Rujevici, primili su još dva pogotka do 54. minute. Prvo je Marko Vešović bio precizan u 50., a na velikih 4:0 podigao je Gorgon u 54. svojim drugim pogotkom večeri.

Soudani je smanjio na 4:1 u 82. minuti, ali samo minutu kasnije Marko Vešović ponovno podiže i pogađa za 5:1. Konačnih 5:2 postavio je Domagoj Pavičić u 86. minuti susreta.

Rijeka je sada prva sa 23 boda, jednim više od drugog Osijeka. Dinamo je ostao na 19 bodova te je treći, a dva boda manje na četvrtom mjestu ima Hajduk.

OZNAKE: Dinamo, Rijeka, HNL