EPA

U petak je u Dohi održan prvi od 14 ovogodišnjih atletskih mitinga “Dijamantne lige” na kojemu nije bilo hrvatskih predstavnika, a u nekim su disciplinama ostvareni vrlo vrijedni rezultati.

Kolumbijka Caterine Ibarguen je za pobjedu u troskoku morala preskočiti čak 15 metara, ostvarivši rezultat od 15.04m, a drugo je mjesto sa samo 12 centimetara slabijim skokom zauzela Venezuelanka Yulimar Rojas (14.92m).

Odlično je bilo i natjecanje diskaša u kojemu je na kraju slavio Poljak Piotr Malachowski s hicem od 68.03m ispred Belgijanca Philip Milanov sa 67.26m, a vrhunsku formu na početku sezone pokazali su i sprinteri u obje konkurencije.

Muškarci su trčali 200 metara, a s odličnih 19.85 sekundi slavio je Amerikanac Ameer Webb, dok su žene nastupile na 100 metara gdje je Amerikanka Tori Bowie sa 10.80 za tri stotinke bila brža od Nizozemke Dafne Schippers (10.83).

Sljedeći miting “Dijamantne lige” na programu je za osam dana u Šangaju.

REZULTATI,

ATLETIČARI,  

200m:
1.  Ameer Webb (SAD)                                        19.85   
2.  Alonso Edward (Pan)                                     20.06   
3.  Femi Ogunode (Kat)                                      20.10   

400m:
1.  LaShawn Merritt (SAD)                                    44.41   
2.  Machel Cedenio (Tri)     		                     44.68   
3.  Abdalelah Haroun (Kat)                                   44.81   

1500m:
1.  Asbel Kiprop (Ken)                                      3:32.15
2.  Elijah Manangoi (Ken)                                   3:33.67
3.  Silas Kiplagat (Ken)                                    3:33.86

3000m zapreke:
1.  Conseslus Kipruto (Ken)                                 8:05.13
2.  Jairus Kipchoge Birech (Ken)                            8:08.28
3.  Abraham Kibiwott (Ken)                                  8:09.25

110m prepone:
1.  Omar McLeod (Jam)                                     13.05   
2.  Hansle Parchment (Jam)                                13.10   
3.  Orlando Ortega (Špa)                                  13.12   

vis:
1.  Erik Kynard (SAD)                                        2.33m    
2.  Zhang Guowei (Kina)                                      2.31    
3.  Marco Fassinotti (Ita)                                   2.29    

troskok:
1.  Christian Taylor (SAD)                                   17.23m   
2.  Dong Bin (Kina)                                          17.07   
3.  Alexis Copello (Kuba)                                    16.98   

disk:
1.  Piotr Malachowski (Polj)                                68.03m   
2.  Philip Milanov (Bel)                                    67.26   
3.  Victor Hogan (JAR)                    	            65.59   

4x400m:
1.  Bocvana 		 3:02.29
2.  Japan		 3:02.45
3.  Katar                3:03.91

ATLETIČARKE,

100m:
1.  Tori Bowie (SAD)                                      10.80   
2.  Dafne Schippers (Niz)                                 10.83   
3.  Veronica Campbell-Brown (Jam)                         10.91   

800m:
1.  Caster Semenya (JAR)      	                         1:58.26
2.  Habitam Alemu (Eti)                                  1:59.14
3.  Eunice Jepkoech Sum (Ken)                            1:59.74

3000m:
1.  Almaz Ayana (Eti)                                    8:23.11
2.  Mercy Cherono (Ken)                                  8:26.36
3.  Gelete Burka (Eti)                                   8:28.49

400m prepone:
1.  Eilidh Doyle (VB)                                    54.53   
2.  Kemi Adekoya (Bahr)                                  54.87   
3.  Kaliese Spencer (Jam)                                55.02  

motka:
1.  Sandi Morris (SAD)                                       4.83m    
2.  Nicole Buechler (Švi)   	                             4.78    
3.  Ekaterini Stefanidi (Grč)                                4.73  

troskok:
1.  Caterine Ibargueen (Kol)                             15.04m   
2.  Yulimar Rojas (Ven)                                  14.92   
3.  Olga Ripakova (Kaz)                                  14.61   

kugla:
1.  Tia Brooks (SAD)                                         19.48m   
2.  Anita Marton (Mađ)                                       19.22   
3.  Emel Dereli (Tur)                                        18.57   

koplje:
1.  Sunette Viljoen (JAR)          	                     65.14m   
2.  Kathryn Mitchell (Aus)                                   63.25   
3.  Lu Huihui (Kina)                                         62.42

Komentiraj

FOTO:EPA
PODIJELI
Djelatnost je Hine prikup­lja­nje i razaši­lja­nje što potpunijih či­njeničnih i objektivnih novinsko-agencijskih informacija o zbi­va­njima u Republici Hrvatskoj i svijetu za potrebe medija i drugih sudionika društvenoga, političkoga, kulturnog i gospodarskog života.