COPA AMERICA Čile u finalu, a Vargas junak

epa04824457 Chilean striker Eduardo Vargas (C) fights for the ball with Peruvian defender Christian Guillermo Martin (R) and Peruvian midfielder Juan Manuel Vargas during the Copa America 2015 semi-final soccer match between Chile and Peru, at Estadio Nacional Julio Martinez Pradanos in Santiago de Chile, Chile, 29 June 2015.  EPA/KIKO HUESCA

Nogometaši Čilea plasirali su se u finale Copa Americe nakon što su noćas u polufinalu u Santiagu pobijedili Peru sa 2-1, a oba gola za Čile postigao je Eduardo Vargas, u 42. i 64. minuti.

Peru je do jedinog pogotka došao u 60. minuti zahvaljujući autogolu Garyja Medela.

Dvoboj žestokih rivala, poznat i pod nazivom “Clasico del Pacifico”, odlučio je novi čileanski junak Eduardo Vargas, koji je zabio prekrasan pobjednički gol sa 23 metra. Vargas je nakon susreta kazao da je na treninzima često vježbao udarce iz daljine i da mu je išlo jako dobro.

Peru je na početku susreta propustio nekoliko prilika, a od 20. minute imao je igrača manje, jer je sudac pokazao crveni karton braniču Carlosu Zambranu zbog preoštrog prekršaja na čileanskom veznjaku Aranguizu.

• Dvoboj žestokih rivala, poznat i pod nazivom “Clasico del Pacifico”, odlučio je novi čileanski junak Eduardo Vargas, koji je zabio prekrasan pobjednički gol sa 23 metra

“Možda nismo igrali najljepši nogomet, ali to je bila borba na sve ili ništa. Jako smo željeli finale i ovo je povijesna pobjeda”, kazao je vratar Čilea Claudio Bravo.

Domaćin Čile će se za prvi naslov na Copa Americi boriti protiv pobjednika drugog polufinalnog susreta između Argentine i Paragvaja, koji se igra u srijedu ujutro po hrvatskom vremenu (01.30 sati).