06.12.2010. / 16:39
J.Kosor: Još razgovaramo o smjenama u Vladi. Novi kadrovi će biti 'ruka vodilja' investitorima
U povodu nepravomoćne presude bivšem ministru obrane Berislavu Rončeviću u slučaju "kamioni" predsjednica Vlade Jadranka Kosor je danas, odgovarajući na upit kakav će biti njegov status u HDZ-u, rekla kako ne može komentirati nepravomoćne sudske presude i da treba pričekati da ona postane pravomoćna te da će u skladu s time stranka donijeti odluku.
Jadranka KosorU povodu nepravomoćne presude bivšem ministru obrane Berislavu Rončeviću u slučaju "kamioni" predsjednica Vlade Jadranka Kosor je danas, odgovarajući na upit kakav će biti njegov status u HDZ-u, rekla kako ne može komentirati nepravomoćne sudske presude i da treba pričekati da ona postane pravomoćna te da će u skladu s time stranka donijeti odluku.
U vezi s tvrdnjom predsjednika SDP-a Zorana Milanovića da je MOL-ova ponuda za Inine dionice suparnička a ne partnerska te da Vlada spava i ne reagira, premijerka Kosor je odgovorila da je vrlo zanimljivo slušati kako predsjednik SDP-a nekoga optužuje za spavanje jer je činjenica da je on prespavao punih sedam godina od 2003. kad je SDP-ova vlada predala upravljačka i vlasnička prava po sistemu 25 plus jedna dionica.
"Milanović je duboko spavao ako nema te informacije, da su tim činom predana upravljačka i vlasnička prava", kazala je Kosor novinarima nakon današnjeg otvaranja školske sportske dvorane u Pleternici.
"Nije prošlo sedam godina od najnovije MOL-ove ponude, nego jedan radni dan, i to u petak, a danas je drugi radni dan", rekla je Kosor i izrazila čuđenje da predsjednik SDP-a Milanović nije čuo što je rekla.
'Ivan Šuker u roku od 15 dana napušta Vladu'
"I nije točno da predsjednica vlade šuti jer je u petak rekla da će se ovaj tjedan vlada, kad razmotri sve mogućnosti, očitovati o svojim koracima. Svakako da će se to dogoditi ovaj tjedan", istaknula je Kosor.
Odgovarajući na novinarski upit hoće li se osnovati ministarstvo koje će se baviti investicijama u Hrvatskoj, rekla je da neće.
"Bit će osvježenja u vladi s ciljem da se pojačaju aktivnosti kako bismo i realizirali neke od 30 velikih investicijskih projekata, koje smo predstavili i koji mogu utjecati na gospodarski rast u 2011. Ta osvježenja će se kretati na tom tragu a ja osobno i članovi vlade želimo da budu na tragu nove snage koja može raditi samo na tome", rekla je premijerka Kosor.
Na ponovljeni novinarski upit o kadrovskim promjenama u vladi, Kosor je najavila da će one uslijediti čim prije ali da je svakako potrebno neko vrijeme za razgovore i konzultacije.
Rekla je kako je njezina ideja da je nužno da veliki investitori imaju nekoga tko će ih "voditi za ruku" kroz cijeli postupak kako bi išao brže i snažnije.
"Mislim da je naše zakonodavstvo dobro i prilagođeno tom cilju, no da treba pojačati efikasnost i promjene će biti na tom tragu", rekla je Kosor.
Dodala je da je često problem na nižim, lokalnim razinama i da vlada često nema mogućnost na to utjecati.
"Tu moramo nešto učiniti, da investitori mogu ostvarivati kontakte", rekla je. "Bitno je da na projektima svi surađuju, bez obzira na stranačku pripadnost, a što se tiče vlade, pružamo im ruku za suradnju i pozivamo čelnike lokalne samouprave da radimo zajedno", rekla je premijerka.
Vezane vijesti
Ne dam mandat na raspolaganje
Bivša predsjednica HDZ-a Jadranka Kosor izjavila je danas da nema namjeru stavljati svoj mandat potpredsjednice Hrvatskog sabora na raspolaganje.… Više
- 'Kosor i Šeks trebaju dati mandate na raspolaganje'
- Karamarko ne odgovara na pozive J. Kosor
- 'Samo HDZ može preživjeti Sanadera'
Komentari
registracija
31/7/09
PalacGoree, 06.12.10. 18:26
"I nije točno da predsjednica vlade šuti jer je u petak rekla da će se ovaj tjedan vlada, kad razmotri sve mogućnosti, očitovati o svojim koracima. Svakako da će se to dogoditi ovaj tjedan",
Dobro je pa u ovim kriznim vremenima imamo Vladu koja radi punih pet dana u tjednu!
Znači tjekom vikenda možete raditi što hoćete jer se tada ne radi!!
registracija
31/5/09
tvrtko3, 06.12.10. 21:22
Jebiga ljudi , zar vam nije jasno da je Račan kriv za sve, Ona ništa ne zna ,niti je ikad išta znala, a kakva nam je budućnost zaključite sami.
Nije moguće komentirati članke starije od tri mjeseca.
Najnovije
-
26.05.2012. / 17:29
'Ako nešto dobro funkcionira, nema smisla to mijenjati'
-
26.05.2012. / 17:06
'Splitski gay pride je test naše demokratičnosti'
-
26.05.2012. / 16:37
Što se stvarno događa na Tibetu?
-
26.05.2012. / 16:13
Vatikan: Papin sobar i službeno optužen











registracija
30/6/10
petrus7, 06.12.10. 17:09
KRAVETINA