27.06.2010. / 17:03
F1: Vettel osvojio Veliku Nagradu Europe u Valenciji
Niti u Valenciji nije moglo proći bez svjetskog prvenstva u nogometu, pa je nakon utrke prvi čovjek Red Bulla, Englez Christian Horner zagrlio Nijemca Vettela i kazao. "Bit će to jedina njemačka pobjeda danas. Drugi dio dana pripast će Englezima."
Sebastian Vettel (Reuters)Nijemac Sebastian Vettel u Red Bullu pobjednik je Velike Nagrade Europe koja se vozila na stazi u Valenciji, devete utrke svjetskog prvenstva formule 1. Drugo mjesto osvojio je Britanac Lews Hamilton u McLarenu, dok je treći bio njegov sunarodnjak i momčadski kolega aktualni svjetski prvak Jenson Button.
Bila je to druga Vettelova pobjeda ove sezone i sedma u karijeri.
Utrku u Španjolskoj obilježio je težak udes vozača Red Bulla Marka Webbera koji je u desetom krugu pokušao prestići Heikkia Kovalainena no udario u njegov bolid, odletio u zrak, a potom se svom silinom zabio u zaštitnu ogradu. U prvi trenutak se činilo da je Webber teško stradao, no srećom brzo je izašao iz potpuno uništenog bolida.
Ispadanje Webbera pokušao je iskoristiti Hamilton koji je startao s treće pozicije, međutim, Hamilton je prilikom promjene guma nepropisno ušao u pit stop, zbog čega je kažnjen, a kaznu je odradio u 28. krugu. Na stazu se vratio kao drugoplasirani, ali je izgubio praktički sve izglede da dostigne Vettela. Drugi pilot McLarena, Jenson Button uspio se probiti sa sedme na treću poziciju.
Međutim, niti u Valenciji nije moglo proći bez svjetskog prvenstva u nogometu, pa je nakon utrke prvi čovjek Red Bulla, Englez Christian Horner zagrlio Nijemca Vettela i kazao. "Bit će to jedina njemačka pobjeda danas. Drugi dio dana pripast će Englezima."
U ukupnom poretku svjetskog prvenstva vodi Hamilton sa 127 bodova, drugi je Button sa šest bodova manje, dok se Vettel probio sa petog na treće mjesto i sada ima 115 bodova. Četvrti je Webber (103), a peti Alonso (96).
Vezane vijesti
F1: Schumacher najbrži na testiranju
Sedmerostruki svjetski prvak u Formuli 1 Michael Schumacher ostvario je najbrže vrijeme drugog dana testiranja u španjolskom Jerezu. Schumacher je u… Više
- Räikkönen najbrži na prvom dijelu testiranja u Jerezu
- Vettel: Bit će teško ponoviti 2011. godinu
- Laureus za Đokovića i Vivian Cheruiyot
Komentari
Ovaj članak nema komentara.
Nije moguće komentirati članke starije od tri mjeseca.
Najnovije
-
09.02.2012. / 18:41
Poljoprivrednicima će biti isplaćeni poticaji za 2011.
-
09.02.2012. / 18:31
Nisu ljudska, nego autorska prava
-
09.02.2012. / 18:02
Kraj suca Garzona
-
09.02.2012. / 17:34
Srbija - razočaran pogled unatrag










