01.03.2010. / 12:18

Autor: Nacionalova redakcija

Otok imanja: DORH istražuje mutne poslove Grgića i Lauca na Koločepu

Grgić i društvo za hotele traže 48 milijuna kuna, dok su za 88 posto dionica krajem 2005. HFP-u platili samo 22,2 milijuna kuna, a uz to što žele duplo više novaca državi bi vratili imovinu opterećenu hipotekama

Hoteli Koločep trebali su postati središte obrazovnog turizmaHoteli Koločep trebali su postati središte obrazovnog turizmaDORH i dalje provodi istragu o tome kako su i zašto na vrijednu imovinu Hotela Koločep na Dubrovniku najbližem otoku, proteklih godina upisivane hipoteke tzv. stranih kreditora, a 30-tak zaposlenih uoči početka nove sezone strahuje za svoja radna mjesta.

Kako piše Novi list, zaposlenicima Hotela Koločep sredinom veljače isplaćeno je tek pola plaće za prosinac prošle godine, a direktor hotela francuski državljanin Guy Maranzana od njih traži da se odreknu svojih plaća do ljeta.

I dok je sezona pred vratima, Hoteli Koločep grcaju u dugovima jer svojim dobavljačima duguju najmanje 2 milijuna kuna.

'Neprofitna udruga'

Kao što se može i pretpostavljati riječ je o još jednoj u nizu hrvatskih privatizacijskih priča s lošim završetkom. Naime, krajem 2005. Hrvatski fond za privatizaciju je prodao većinski paket dionica hotela neprofitnoj udruzi Otok znanja koju su utemeljili Siniša Grgić, Darko Lauc i Željko Markota.

No, iza 'neprofitne udruge' i razvikanih priča o 'otoku znanja' skrivale su se zakulisne igre otočkim nekretninama.

Tri 'neprofitna' partnera ubrzo su se posvadili jer Grgić i Lauc nisu obavještavali Markotu o svojim poslovnim potezima, kojima su u cijelu priču uvukli škotskog državljana Arthura McQuadea Hughesa.

I dok se bivši partneri međusobno tuže, Hughesova tvrtka Chaledus u zemljišnim knjigama potražuje, temeljem poslova vrijednih 2 milijuna kuna, osnivanje založnog prava nad većim dijelom imovine Hotela Koločep.

Povrat državi uz duplo veću cijenu

Upravo su Grgić i Lauc obnašali dužnost članova i čelnika Upravnog vijeća "Otoka znanja", a istodobno i čelnici NO-a Hotela Koločep te su založili imovinu kod Hughosove tvrtke Cahdelus.

U cijeli slučaj umiješala se i premijerka Kosor koja se osobno zauzela DORH razriješi sumnjive poslove vezane uz Hotele Koločep. Nakon toga javio se i Grgić koji se odjednom slaže kako bi bilo najbolje napraviti jednostrani povrat imovine Hotela Koločep HFP-u.

Međutim, Grgić i društvo za hotele traže 48 milijuna kuna, dok su za 88 posto dionica krajem 2005. HFP-u platili samo 22,2 milijuna kuna, a uz to što žele duplo više novaca državi bi vratili imovinu opterećenu hipotekama.

Zbog svega toga nije ni čudno što DORH i dalje propituje kako je od neprofitne udruge koja se trebala baviti tzv. obrazovnim turizmom, došlo do ovakvih financijskih nebuloza koje će na kraju opet, vjerojatno, platiti porezni obveznici.

Vezane vijesti

Orco i Ott u protunapadu: 'Hrvatska vlada ima tri mjeseca, nakon toga slijedi...

Orco i Ott u protunapadu: 'Hrvatska vlada ima tri mjeseca, nakon toga slijedi tužba'

Nakon što je u četvrtak preko France Pressea poručio kako je za cijelu priču oko Orco grupe i Sunčanog Hvara kriva 'lokalna ljubomora' kojom se… Više

Komentari

registracija
17/11/09

Pogodak, 01.03.10. 14:29

Nije li ovo baš onaj Siniša Grgić iz vijeća HRT-a?
Onaj koji je prije par dana tvrdio kako mediji o njemu sve izmišljaju.

Tako će nam on i TV privatizirat. Uspješan nema što!
Tko ga i zašto štiti? To je pitanje svih pitanja.


registracija
1/3/10

kalamotez, 01.03.10. 16:48

istražuje li DORH fiktivne račune koje su restorani u vlasnistvu hotela ispostavljali sami sebi?
najbolje bi bilo da "otok znanja" zauvijek ode sa ovog otoka...PUSA grgiću...:****


registracija
1/3/10

kalamotez, 01.03.10. 16:49

tri digića siniša, lauc i francuski govnar...


registracija
1/3/10

kalamotez, 01.03.10. 17:21

ne gradi svak kuću od kamena za godinu dana... :))


registracija
1/3/10

kalamotez, 01.03.10. 17:25

aj boga ti odakle vam onaj francuz, oli nema u nas sposobnih menađera, pa kad se vec krade, da krade netko od naših, kao neki navedeni u tekstu iznad...


registracija
1/3/10

Galeb, 01.03.10. 19:59

nije nama problem francuz nego naša prima balerina to je obično tako KADA SE OPANAK POCIPELI ONDA JE TREBA STAVITI U GALOŠE


Nije moguće komentirati članke starije od tri mjeseca.

Najnovije

Izbor urednika