18.01.2010. / 17:40
Njemačka okreće: Internet Explorer nije siguran, koristite alternative
Iako su u Microsoftu istaknuli kako je rizik veoma malen, dodaju kako je potrebno redovito instalirati sigurnosne zakrpe
Unatoč zakrpama, hakeri pronalaze 'rupe' u IENjemački savezni ured za informatičku sigurnost poslao je, u najmanju ruku, neobičnu poruku svim korisnicima interneta u Njemačkoj. Naime, pozvali su ih da umjesto Internet Explorera koriste neke druge alternativne internetske preglednike.
Preporuka nije dana bez razloga. Naime, nakon što je Microsoft priznao da je u upravo Internet Explorer slaba točka zbog koje se dogodio napad na Googleove sisteme, Nijemci nisu željeli riskirati.
Iako su u Microsoftu istaknuli kako je rizik veoma malen, dodaju kako je potrebno redovito instalirati sigurnosne zakrpe. Također, istaknuli su kako bi trebalo ukljčiti Data Execution Prevention kako bi se spriječilo pokretanje neželjenih štetnih skripti.
Podsjetimo, kineski špijuni napali su Google kako bi provalili u račune elektronske pošte anti-kineskih aktivista diljem svijeta. Prema Googleovim podacima osim njih, još je 20-30 tvrtki bilo izloženo različitim hakerskim napadima. Među njima i Adobe.
Vezane vijesti
Lozinke za ulaz na stranicu Twittera objavljene on line
Internet stranica Twitter objavila je u utorak da istražuje kako su se imena i lozinke desetaka tisuća korisnika našli objavljeni on line na stranici… Više
- Ruski napad na slobodu govora
- Kako internet mijenja način poslovanja
- Brin: Google nikad ne bi uspio da je tada postojao Facebook
Komentari
Ovaj članak nema komentara.
Nije moguće komentirati članke starije od tri mjeseca.
Najnovije
-
26.05.2012. / 17:29
'Ako nešto dobro funkcionira, nema smisla to mijenjati'
-
26.05.2012. / 17:06
'Splitski gay pride je test naše demokratičnosti'
-
26.05.2012. / 16:37
Što se stvarno događa na Tibetu?
-
26.05.2012. / 16:13
Vatikan: Papin sobar i službeno optužen










