30.06.2009. / 15:08
Dinamo
Papadopoulos na predstavljanju navijačima: Došao sam u veliki klub!
Dimitrios Papadopoulos, Dinamovo najnovije pojačanje, predstavljen navijačima i hrvatskoj javnosti
Dimitrios PapadopoulosGrčki nogometaš predstavljen je hrvatskoj javnosti oko 13.00 u Plavom salonu maksimirskog stadiona.
Papadopoulos ne zna previše o svom novom klubu, gledao je Dinamo samo jednom, i to lani protiv Udinesea u Kupu Uefe.
"Od ranije sam čuo za Butinu, Bišćana i Mandžukića", kazao je Grk, a zatim ispalio:
"Jako sam sretan što sam došao u veliki klub, nadam se da ćemo igrati u Ligi prvaka."
Inače, Papadopoulos je rođen 1981. u Kazahstanu, koji je tada bio u sastavu Sovjetskog Saveza, u gradu po imenu slavnog ruskog kozmonauta Jurija Gagarina, no zbog jezične barijere nismo dobili odgovor kako je jedan Grk završio iza "željezne zastave".
"Duga je to priča, rođen sam tamo, ali ja sam pravi Grk", kratko je kazao bivši grčki reprezentativac i član momčadi koja je 2004. osvojila Euro u Portugalu.
Papadopoulos je potpisao ugovor na tri godine, a prema neslužbenim podacima, zarađivat će 650.000 eura godišnje.
Na pitanje je li imao ponuda iz Grčke i kako to da je došao baš u Dinamo, odgovorio je:
"Dinamo je bio najbrži, poslao je ponudu i ja sam odlučio doći u Zagreb."
Nikada nije gledao niti jednu utakmicu hrvatske lige, što i nije neko iznenađenje, a da ne zna previše o Hrvatskoj potvrdio je kazavši kako su ruski i hrvatski jezik slični.
Sportski direktor Dinama Zoran Mamić rekao je kako su "modri" tražili profil napadača upravo kakav je Papadopoulos:
"Raspitali smo se o Papadopoulosu kod Bišćana, Šerića, Vlaovića i Andrića. Njihove procjene su se pokazale točnim, radi se doista o velikom profesionalcu."
Trener Dinama Krunoslav Jurčić također je zadovoljan prvim dojmovima:
"S njim smo dobili igračku kvalitetu, profesionalnost a dobit ćemo i pogotke. Bit će uzor našim mladim igračima. Od napadača tražim visoku razinu profesionalnosti i realizaciju. Uvjeren sam da smo s Papadopoulosom to i dobili. Naša momčad stvara veliki broj šansi i trebamo nekoga tko ih može realizirati. Zato je tu naše novo pojačanje", zaključio je Jurčić.
Komentari
Ovaj članak nema komentara.
Nije moguće komentirati članke starije od mjesec dana.
Vezane vijesti
Mourinho: Ne zanima me Chelsea, samo želim pobjedu
Portugalski strateg Jose Mourinho u epicentru je pažnje prije utorka i uzvratne utakmice osmine finala Lige prvaka između Chelseaja i njegovog… Više
Najnovije
-
16.03.2010. / 20:22
Srbija u šoku: Pjevačica Ksenija Pajčin i dečko Filip Kapisoda nađeni mrtvi
-
16.03.2010. / 19:49
Većina američkih vojnika u Afganistanu bit će pod zapovjedništvom NATO-a
-
16.03.2010. / 19:25
Medvedev se žali da dužnosnici ignoriraju njegove direktive
-
16.03.2010. / 19:09
Studija izvedivosti dionice Južni tok u Hrvatskoj do kraja 2010.








