24.01.2008. / 18:05
NEOVISNOST KOSOVA
Kosovo proglašava neovisnost za nekoliko dana
Neovisnost Kosova proglasit će se za koji dan, pri čemu će se surađivati sa Europskom unijom i SAD-om. Izjavio je kosovski premijer Hashim Thaqi koji se danas u Bruxellesu sastao s povjerenikom za proširenje Ollijem Rehnom i Visokim predstavnikom za vanjsku i sigurnosnu politiku Javierom Solanom.
Povjerenik Rehn je Thaqiju u razgovoru "potvrdio spremnost EU-a da preuzme odgovornost". Dodao je i da Bruxelles želi "koordinirani proces kako bi se riješilo pitanje konačnog statusa Kosova".
Europski čelnici su još u prosincu odlučili poslati policijske i pravosudne misije na Kosovo na temelju postojeće rezolucije UN-a 1244. Tome se, kao i neovisnost Kosova, protive Srbija i Rusija. Operativnu odluku o slanju te misije treba donijeti Vijeće ministara.
Vezane vijesti
'Eurozoni ne prijeti dugoročna kriza unatoč Grčkoj'
Slovenski premijer Janez Janša ocijenio je da Europskoj uniji i eurozoni ne prijeti dugoročna kriza, unatoč situaciji u Grčkoj na koju je trenutno… Više
- Van Rompuy u Ljubljani: Ratifikacija hrvatskog pristupnog ugovora na vrijeme
- SAD izručile BiH osumnjičenog za genocid u Srebrenici
- Holy s povjerenikom Hahnom o EU sufinanciranju projekata
Komentari
Ovaj članak nema komentara.
Nije moguće komentirati članke starije od tri mjeseca.
Najnovije
-
26.05.2012. / 11:20
'Eurozoni ne prijeti dugoročna kriza unatoč Grčkoj'
-
26.05.2012. / 11:04
'Da si smanjimo plaće, svi bi otišli u privatnike'
-
26.05.2012. / 09:53
'Holokaust je filozofija mržnje i zla koja se može uvijek javiti'
-
26.05.2012. / 09:49
Teheran tvrdi da mu izvješće IAEA-e ide u prilog










