27.04.2007. / 16:23

Autor: Ana Kirin

HAAG

Isključenim Čermakovim odvjetnicima odobreno podnošenje žalbe

Raspravno je vijeće Haškog suda odvjetnicima Ivana Čermaka u petak 27. travnja odobrilo podnošenje žalbe na odluku o njihovu isključenju iz predmeta "Gotovina, Čermak i Markač" zbog sukoba interesa.

Zahtjev odvjetnika Čede Prodanovića i Jadranke Sloković raspravno je vijeće odobrilo, kako samo navodi, "jer se radi o pitanju prava na izbor branitelja koje može značajno utjecati na pravičnost i ekspeditivnost postupka".

Početkom travnja tročlano vijeće Haškog suda većinom je glasova odlučilo isključiti dvoje odvjetnika iz obrane generala Čermaka zbog sukoba interesa. Južnoafrički sudac Bakone Justice Moloto i belgijska sutkinja Christine van den Wyngaert tada su glasali za njihovo isključenje, a sudac Alphons Orie protiv.

Čermaku bi, zaključilo je tada vijeće, ostankom spomenutih dvoje odvjetnika bila uskraćena mogućnost da svoju obranu gradi na prebacivanju odgovornosti na dvojicu sebi nadređenih - generala Antu Gotovinu i njegova zamjenika generala Rahima Ademija, zbog obveze odanosti koju Prodanović i Sloković imaju prema Ademiju kojeg zastupaju u sasvim drugom procesu u Hrvatskoj.

Sudac Orie je u izdvojenom mišljenju zapisao kako smatra da bi Prodanović i Sloković ipak i dalje mogli zastupati Čermaka pred Haškim sudom pod uvjetom da odustanu od zastupanja generala Rahima Ademija u Hrvatskoj i da angažiraju trećeg odvjetnika.

Početak suđenja generalima Gotovini, Markaču i Čermaku, ranije zakazan za 7. svibnja, odgođen je do daljnjega.

Vezane vijesti

Urušila se Čermakova višekatnica u izgradnji

Urušila se Čermakova višekatnica u izgradnji

Višeetažna stambena zgrada u izgradnji na Gornjem Prekrižju u vlasništvu Hrvoja Čermaka, 37-godišnjeg sina umirovljenog generala Ivana Čermaka, jučer… Više

Komentari

Ovaj članak nema komentara.

Nije moguće komentirati članke starije od tri mjeseca.

Najnovije

Izbor urednika