09.03.2007. / 15:23

Autor: Stjepan Marković

ZAGREB

Mesić postao počasni građanin Crne Gore

Predsjednik Stjepan Mesić postao je počasni građanin Podgorice. Plaketu su mu u četvrtak 8. ožujka na svečanosti u Zagrebu uručili čelnici glavnog grada Crne Gore. Gradonačelnik Podgorice Miomir Moguša izjavio je kako je Mesić prepoznat u Crnoj Gori kao “mirotvorac i čovjek koji je okrenuo novu stranicu u povijesti ovih prostora”.

Predsjednik se zahvalio na priznaju i dodao da ono nije priznaje samo njemu osobno nego i izgradnji odnosa dviju država usprkos događajima iz nedavne prošlosti. Mesić je u četvrtak primio i “Kamen za mir” iz Hiroshime. Kamen je donijelo izaslanstvo agencije Kyodo News u ulozi tajništva “Udruge kamen za mir iz Hirošime”. RH je prva zemlja na prostorima bivše SFRJ koja je dobila “Kamen za mir”. «Kamen mira» potječe iz Hirošime koja je sravnjena sa zemljom u Drugom svjetskom ratu, do sada je dodijeljen u nešto manje od sto zemalja.

Vezane vijesti

Zbog 'redikula u funkciji drugih' 2000 eura kazne

Zbog 'redikula u funkciji drugih' 2000 eura kazne

Bivšeg hrvatskog predsjednika Stjepana Mesića slovenski sud u Kopru pravnomoćnom je presudom osudio na plaćanje odštete od 2000 eura Jošku Jorasu,… Više

Komentari

Ovaj članak nema komentara.

Nije moguće komentirati članke starije od tri mjeseca.

Najnovije

Izbor urednika