07.09.2005. / 15:29
VLADA RH
Održana sjednica Vijeća za nacionalnu sigurnost
Vijeće za nacionalnu sigurnost odlučno je osudilo i odbacilo prijetnje nekih već osuđenih osoba te dalo punu potporu odlučnosti Vlade RH da se obračuna sa svim oblicima organiziranog kriminala.
U srijedu je pod predsjedanjem predsjednika Republike Hrvatske Stjepana Mesića i predsjednika Vlade Republike Hrvatske Ive Sanadera održana sjednica Vijeća za nacionalnu sigurnost. Na sjednici su sve mjerodavne službe podnijele su izvješća o provedbi Akcijskog plana,a Vijeće je zadužilo sva mjerodavna tijela da i u zemlji i u kontaktu sa srodnim službama drugih zemalja nastave s intenzivnom provedbom svih operativnih aktivnosti i prikupljanjem podataka o čemu će se sačiniti izvješće. Vijeće za nacionalnu sigurnost odlučno je osudilo i odbacilo prijetnje nekih već osuđenih osoba te dalo punu potporu odlučnosti Vlade RH da se obračuna sa svim oblicima organiziranog kriminala ne navodeći o kojim osobama se radi. Nadležnim službama naloženo je intenziviranje radnji na otkrivanju i privođenju pravdi svih počinitelja kaznenih dijela i zaštitu pravne države i sigurnosti svih građana. Na sjednici je izvješteno i o skorom završetku tekstova Zakona o sigurnosnim službama, Zakona o tajnosti podataka te Zakona o informacijskoj sigurnosti koji će se uskoro uputiti u redovitu proceduru.
Vezane vijesti
Beba nepoželjna u avionu iz sigurnosnih razloga
Jedan američki bračni par i njihovo dijete zamoljeni su ovih dana da iziđu iz zrakoplova tvrtke Jetblue Airways u zračnoj luci Fort Lauderdale na… Više
- Lex Breivik za više sigurnosti u psihijatrijskim ustanovama
- Britanci postavljaju rakete na stambenu zgradu
- Sigurnost u Ukrajini pod velikim upitnikom
Komentari
Ovaj članak nema komentara.
Nije moguće komentirati članke starije od tri mjeseca.
Najnovije
-
25.05.2012. / 21:59
'Pobjeda Nikolića prijeti novim ratom na Balkanu'
-
25.05.2012. / 20:36
Uljanik povećao produktivnost
-
25.05.2012. / 20:30
Smije li Grčka uopće napustiti eurozonu?
-
25.05.2012. / 20:18
Sastanak Montija, Hollandea, Merkel i Rajoya u lipnju










