07.02.2012. / 09:54
Napadi se nastavljaju
Sirija: jučer stotinu mrtvih
Najviše je stradalih bilo u granatiranju grada Homsa, središtu ustanka, u kojem je u ponedjeljak ubijeno 69 ljudi
ArhivaGotovo stotinu ljudi ubijeno je u ponedjeljak u novoj ofenzivi sirijske vojske na prodemokratske ustanike u zemlji, a napadi se nastavljaju i danas, izvijestili su sirijski ured za ljudska prava i očevici.
Najviše je stradalih bilo u granatiranju grada Homsa, središtu ustanka, u kojem je u ponedjeljak ubijeno 69 ljudi. Još 15 ih je ubijeno u području Damaska, 13 u pokrajini Idlebu, na sjeverozapadu zemlje i jedan u Alepu, po podacima ureda za ljudska prava.
U međuvremenu očevici javljaju da je žestoko granatiranje Homsa nastavljeno i u utorak ujutro, na dan kada bi se sirijski predsjednik Bašar al-Asad trebao u Damasku sastati s ruskim ministrom vanjskih poslova Sergejom Lavrovom, čija je zemlja prije nekoliko dana stavila veto na rezoluciju Vijeća sigurnosti o Siriji.
Vezane vijesti
Asad: Sirija je kadra izaći iz krize
Sirijski predsjednik Bašar al-Asad je tijekom primanja jednog iranskog dužnosnika u Damasku u četvrtak izjavio da je njegova zemlja kadra izaći iz… Više
Komentari
Ovaj članak nema komentara.
Nije moguće komentirati članke starije od tri mjeseca.
Najnovije
-
25.05.2012. / 18:59
Copa Libertadores: Santos i Universidad u polufinalu
-
25.05.2012. / 18:55
Pereira iz Sportinga u Valenciju
-
25.05.2012. / 18:43
Lotus zabranio Räikkönenu nastup na Finskom reliju
-
25.05.2012. / 18:30
NBA: Na krilima Wadea i Jamesa Miami do finala










