27.01.2012. / 19:49
Fitch srezao kreditni rejting Sloveniji, Španjolskoj i Italiji
Jasno je da će biti potrebne daljnje reforme u zemljama eurozone kako bi se osigurala gospodarska i financijska stabilnost, kao i veća fiskalna integracija
Kreditni rejting zemalja eurozone i dalje padaČak se pet zemalja članica Europske unije našlo na udaru agencije za kreditni rejting Fitch. Njima je smanjen kreditni rejting za jedan stupanj.
Tako je Španjolskoj i Sloveniji rejting smanjen s AA- na A, Italiji s A+ na A-, Belgiji s AA+ na AA, a Cipru s BBB na BBB-.
U svom je izvješću Fitch istaknuo kako "kriza u eurozoni može biti riješena samo ukoliko dođe do šireg gospodarskog oporavka. Jasno je da će biti potrebne daljnje reforme u zemljama eurozone kako bi se osigurala gospodarska i financijska stabilnost, kao i veća fiskalna integracija".
Vezane vijesti
Ili mijenjajte Zakon o radu ili vam rejting ide u smeće
Pitanje očuvanja kreditnog rejtinga Hrvatske gotovo je postalo jednako bitno kao i visina ušteda koje Vlada planira ostvariti u proračunu. Dijelom i… Više
- Hrvatski rejting nije 'smeće', ali...
- HNB daje 700 milijuna eura za spas kreditnog rejtinga
- Fitch: Ulazak u EU donosi osjetne prednosti za Hrvatsku
Komentari
Da bi ste mogli komentirati morate se prijaviti.
Ukoliko nemate korisnički račun, registrirajte se.
Najnovije
-
22.02.2012. / 22:05
Strauss-Kahn pušten na slobodu iz pritvora
-
22.02.2012. / 21:58
Video: U nesreći vlaka u Buenos Airesu najmanje 49 poginulih
-
22.02.2012. / 21:52
'Trebali ste dati svoje mandate na raspolaganje'
-
22.02.2012. / 20:38
Savjet za mlijeko još uvijek dogovara model otkupa cijene mlijeka











registracija
9/3/10
nostradurus, 27.01.12. 23:07
Netko namjeno snižava rejtinge da bi otežao oporavak!