Zastrašivanje svjedoka
Organizacija Amnesty International, nakon čijeg je izvještaja uhićen Tomislav Merčep, početkom prošle godine objavila je na Youtubeu video u kojem se predbacuje hrvatskim vlastima da su neodlučne u procesuiranju hrvatskih ratnih zločinaca. U videu, koji traje oko 4 i pol minute, Marek Marczynski, istraživač AI-a za područje Hrvatske, osvrće se se na zločine u Gospiću, ističući kako je naporno radio da se zločinci privedu pravdi i da se kaže ljudima što se dogodilo. "Odlučnost svjedoka da kažu istinu omogućila je kažnjavanje ratnih zločinaca, no svjedoci se u Hrvatskoj zastrašuju, prijeti im se i čak ih se i ubija", kaže se u videu, u kojem se najveća pozornost posvećuje slučaju Milana Levara, koji je prije 11 godina likvidiran upravo zbog toga jer je želio dati iskaz.
"Imali smo jako puno prijetnji, bacanje bombe tamo gdje smo prije živjeli. Čak smo imali prometnu nesreću jer nam je vojni kamion izletio vjerojatno s ciljem da poginemo", rekla je tada Levarova supruga Vesna, dodajući kako je 'na nesreću bio ubijen prije nego je uspio dati iskaz o zločinima'. "Ostavio je iza sebe sina i suprugu te vjerojatno mnogo žrtava ratnih zločina", rekao je Marczynski. Levarova supruga podsjeća i kako je na njegov sprovod došao cijeli državni vrh, obećavajući tom prilikom da će 'učiniti sve kako bi pronašli počinitelje'. "No to je bilo samo na sahrani i poslije se više nitko nije javio. Nikada od nikoga nisam dobila nikakvu informaciju ako sam pitala. A ako sam pitala, odgovor je bio da je postupak u tijeku, informacije ne smijemo davati. Kad nešto saznamo javit ćemo vam, a niti nemamo obavezu vas obavještavati", prisjeća se Levarova supruga.














registracija
28/4/10
Zvonko, 23.01.12. 17:01
Mnogi su ljudi bili ubijani ali se prašina dizala samo oko imena Levara i Rajhl-Kira! Zašto?
Zašto se ne diže prašina oko ubojstava Mate Šabića-Šabana, Blaža Kraljevića, Ante Paradžika ili Mire Barešića? Možda zato što bi se došlo do Perkovića, Boljkovca ili Manolića?
Ali oni su zaslužni za stvaranje hrvatske države pa nije umjesno gledati dlaku u jajetu! Jelte "antifašisti"?
Kakva UDBA? To je fantazmorgana ognjištara, nacionalista, ustašoida i inih konzervativaca!