23.12.2011. / 18:28

Autor: Hina

Kosor i Šeks novi potpredsjednici Sabora

HDZ-ovi zastupnici Jadranka Kosor i Vladimir Šeks novi su potpredsjednici Hrvatskog sabora, jednoglasno su odlučili saborski zastupnici koji su danas birali dvoje potpredsjednika iz oporbene kvote.

Vladimir Šeks i Jadranka KosorVladimir Šeks i Jadranka KosorHDZ-ovi zastupnici Jadranka Kosor i Vladimir Šeks novi su potpredsjednici Hrvatskog sabora, jednoglasno su odlučili saborski zastupnici koji su danas birali dvoje potpredsjednika iz oporbene kvote.

Potpredsjednici Sabora iz redova vladajuće većine SDP-ovi Josip Leko i Nenad Stazić te HNS-ov Milorad Batinić izabrani su jučer.

Izboru potpredsjednika Sabora prethodilo je prihvaćanje izvješća Mandatno-imunitetnog povjerenstva (MIP) o provedenim izborima i imenima zamjenika onih zastupnika koji odlaze u izvršnu vlast budući da je njihova nova dužnost nespojivu sa zastupničkom.

Zamjenici zastupnika, koji umjesto njih počinju obnašati zastupničku dužnost, potom su pojedinačno položili i prisegu.

Tako zastupnički mandat počinju obnašati Ivan Račan (SDP) kao zamjenik premijera Zorana Milanovića, ministra poduzetništva i obrta Gordana Marasa mijenjat će SDP-ova Vanja Posavac, a ministra poljoprivrede Tihomira Jakovinu (SDP) njegov stranački kolega Damir Rimac.

Potpredsjednika vlade Nevena Mimicu (SDP) u saborskim će klupama mijenjati Ivana Posavec Krivec (SDP), a ministra zdravlja Rajka Ostojića (SDP) Borislav Kovačević (SDP).

Umjesto ministrice zaštite okoliša i prirode Mirele Holy (SDP) u saborskim će klupama sjediti Dan Špicer (SDP), a umjesto potpredsjednice vlade Milanke Opačić (SDP) njezin stranački kolega Saša Đujić. Ministra financija Slavka Linića mijenja SDP-ov Josip Benčić, ministra rada i mirovinskog sustava Miranda Mrsića (SDP) mijenja Željko Mirković, a ministra znanosti, obrazovanja i sporta Željka Jovanovića SDP-ova Lidija Bagarić.

Ministra unutarnjih poslova Ranka Ostojića mijenjat će SDP-ov Damir Rilja, ministra obrane Antu Kotromanovića SDP-ov Ivan Klarin, ministra uprave Arsena Bauka SDP-ov Mladen Maralić, a potpredsjednika vlade Branka Grčića SDP-ova Đurđica Plančić.

Ministricu vanjskih i europskih poslova Vesnu Pusić u Saboru će mijenjati HNS-ov Igor Kolman, prvog potpredsjednika vlade i ministra gospodarstva Radimira Čačića mijenjat će Dragutin Glavina (HNS), a ministra graditeljstva i prostornog uređenja Ivana Vrdoljaka HNS-ov Ivica Mandić.

Prihvaćen je i prijedlog po kojemu saborski mandati članova vlade prestaju s današnjim danom, s kojim počinju saborski mandati njihovih zamjenika.

Jednoglasno je prihvaćen prijedlog MIP-a da HSS-ova zastupnika Josipa Friščića, zbog stavljanja mandata u mirovanje, mijenja njegov stranački kolega Damir Bajs.

Prisegu su pojedinačno položili i saborski zastupnici, članovi bivše vlade, koji to, zbog članstva u vladi, nisu mogli učiniti jučer s ostalim zastupnicima.

Sabor je poslijepodne rad nastavio objedinjenom raspravom o tri dokumenta kojima se utvrđuje da će se referendum o pristupanju EU održati 22. siječnja iduće godine.

Vezane vijesti

'Uvjereni da gay parade u Splitu neće biti'

'Uvjereni da gay parade u Splitu neće biti'

Skupina Splićana okupljenih u građanskoj inicijativi pod vodstvom povjesničara Stjepana Loze na današnjem je sastanku s dogradonačelnicima Jurom… Više

Komentari

registracija
12/12/10

Klarens, 24.12.11. 07:21

UDBa dejstvuje bez
.............................
ZASTOJA !!!!!


registracija
26/1/08

Rampa, 25.12.11. 10:28

Pa zar opet da gledamo konjak efendiju i bjeloglavog supa?
Pa nikako ih se riješiti!!!!!


Nije moguće komentirati članke starije od tri mjeseca.

Najnovije

Izbor urednika