26.10.2011. / 12:26
Castro
'Da se Milošević odupro, NATO bi upao u krizu'
"Da se Slobodan Milošević 1999. uspio oduprijeti još koji dan, NATO bi se suočio s ozbiljnom krizom", piše Castro
Fidel CastroU kolumni kubanskog revolucionara Fidela Castra u državnim novinama Granma, državnik se osvrnuo na rat i situaciju na prostorima bivše Jugoslavije, kritizirao NATO i prokomentirao revoluciju u Libiji, izvještava tportal.
"Da se Slobodan Milošević 1999. uspio oduprijeti još koji dan, NATO bi se suočio s ozbiljnom krizom. NATO-ova kriminalna svrha postala je očita u Srbiji, slavenskoj zemlji čiji je narod pružio herojski otpor nacistima tijekom Drugog svjetskog rata. Velik je broj srpskih domoljuba poginuo. Predsjednik Slobodan Milošević, suočen sa snagom agresora i nestankom SSSR-a, popustio je NATO-ovim zahtjevima i dopustio prisutnost pakta u Kosovu pod vodstvom UN-a, što je konačno dovelo do njegova političkog poraza i progona na pristranom Haaškom sudu", dodajući kako je srpski vođa u zatvoru umro u 'tajanstvenim okolnostima'. Mišljenja je kako su zemlje Sjevernoatlanskog pakta u pokušaju daljnjeg raspada Jugoslavije poduprle kosovske separatiste.
Castro u kolumni naziva 'Genocidna uloga NATO-a', nastavlja kako je to 'brutalni vojni savez koji je postao najperfidnije oružje tlačenja u ljudskoj povijesti'. Kaže kako su Gadafija ubili ljudi koje je naoružao NATO i izložili ga poput 'ratnog trofeja'.
Vezane vijesti
Lajčak u Beogradu: EU očekuje brzo formiranje proeuropske vlade
Slovački potpredsjednik vlade i šef diplomacije Miroslav Lajčak u četvrtak je, nakon sastanka sa srbijanskim ministrom vanjskih poslova Vukom… Više
- Dogovor o vladi moguć prije inauguracije, čeka se Tadića
- Dačić čeka Tadićev poziv, počeli i razgovori s Nikolićem
- Srbi prosvjedovali u Fifi i Uefi zbog Kosova
Komentari
registracija
4/6/11
VladSerbia, 27.10.11. 11:47
@imela
Ako pricate o Drugom svetskom ratu, onda sve sto ste rekli se moze primeniti na Hrvatsku, a ne Srbiju.
Nije moguće komentirati članke starije od tri mjeseca.
Najnovije
-
24.05.2012. / 18:00
Solar Impulse na testnom letu preko Sredozemlja
-
24.05.2012. / 17:21
Iskon razvija vlastiti servis za razmjenu i pohranu podataka
-
24.05.2012. / 17:10
'Učini sve da ne pobijediš na Euroviziji'
-
24.05.2012. / 16:55
Samsung predstavio Galaxy Ace Duos











registracija
9/4/10
imela, 27.10.11. 09:09
...Castro je zaboravio da je "veliki broj srpskih domoljuba" jako dugo zonglirao izmedju kolaboracija se nacistima i otpora istima te da je herojski otpor poceo pruzati tek kad su bili sigurni koja je strana "ona prava". Milosevic nema veze sa otporom nacitima a Castro nema veze sa pamecu.