Chicago: Petra Martić bez izgubljenog seta do naslova

epa06011517 Petra Martic of Croatia in action against Elina Svitolina of Ukraine during their women’s singles 4th round match during the French Open tennis tournament at Roland Garros in Paris, France, 05 June 2017.  EPA/TATYANA ZENKOVICH

Hrvatska tenisačica Petra Martić (WTA – 47.) na impresivan je način završila pohod prema najvećem pojedinačnom naslovu u karijeri pobijedivši u nedjeljnom finalu WTA turnira u Chicagu, nagradnog fonda 125.000 USD, Njemicu Monu Barthel (WTA – 111.) sa 6-4, 6-1.

Martić je opravdala status druge nositeljice i do naslova na turniru kategorije kojem pripada i bolski WTA turnir došla bez izgubljenog seta. U 1. kolu svladala je američku kvalifikanticu Loeb (6-1, 6-3), u 2. kolu bila bolja od Bugarke Karatančeve (6-4, 6-2), u četvrtfinalu je nadigrala Amerikanku Lepchenko (7-5, 7-6), a u polufinalu pobijedila Njemicu Tatjanu Mariju (6-1, 6-2).

Za ovaj naslov 27-godišnja tenisačica iz Duća osvojila je 160 bodova i 24.000 USD, dok je Barthel zaradila 95 bodova i 13.500 USD.

Martić je ove godine zaigrala i u finalu WTA turnira u Bukureštu, ali je poražena u dvoboju s Anastasijom Sevastovom.

S ovim bodovima Petra Martić će u ponedjeljak osvanuti na 38. mjestu pojedinačne WTA ljestvice, što je za samo četiri pozicije lošije od njezinog najboljeg plasmana u karijeri.