Chelsea – ManU 1-1: Arsenal se vratio u borbu za prvo mjesto

epa05148319 Chelsea's Diego Costa celebrates scoring the 1-1 goal against Manchester United  during an English Premier League soccer match at Stamford Bridge in London, Britain, 07 February 2016.  EPA/GERRY PENNY EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' service. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications

U derbiju 25. kola engleskog nogometnog prvenstva Chelsea i Manchester United su na Stamford Bridgeu odigrali 1-1, dok je Arsenal na gostovanju pobijedio Bournemouth 2-0 i vratio se u borbu za naslov prvaka.

U sudaru posrnulih velikana poveli su gosti u 61. minuti golom Jessea Lingarda na asistenciju Waynea Rooneyja. Kapetanu Uniteda je to bio 30-ti nastup protiv ‘Bluesa’ i niti jedan igrač u povijesti nije odigrao toliko utakmica protiv londonskog sastava. ‘Crveni vragovi’ su sve do sudačke nadoknade držali tri boda u rukama, no tada je izjednačio Diego Costa. Brazilac sa španjolskom putovnicom je u četvrtoj minuti sudačke nadoknade mogao donijeti i pobjedu domaćinu, no David de Gea je sjajno reagirao. Vratar Uniteda je skinuo zicere i Branislavu Ivanoviću u 67. i Cescu Fabregasu u 72. minuti i jedan je od najzaslužnijih što United nije upisao poraz. ManU je u posljednjih 14 gostovanja na Stamford Bridgeu ostvario samo jednu pobjedu.
U prvom susretu dana Arsenal je na gostovanju pobijedio Bournemouth 2-0 vrativši se u borbu za naslov prvaka. Arsenal je pitanje pobjednika razriješio u samo dvije minute. Prvo je Mesut Ozil u 23. minuti pogodio za 1-0, a minutu kasnije je Alex Oxlade-Chamberlain zabio i drugi pogodak za ‘topnike’.
Na ljestvici vodi Leicester City sa 53 boda, a zatim slijede Tottenham i Arsenal sa po 48 bodova. Manchester City je četvrti sa 47 bodova, a gradski suparnik United peti sa 41 bodom. Chelsea je na skromnoj 13. poziciji sa 30 bodova. U idućem kolu Arsenal će na svom travnjaku dočekati lidera prvenstva.
REZULTATI:
Chelsea – Manchester United     1-1 (Costa 90+1 / Lingard 61)
Bournemouth – Arsenal              0-2 (Ozil 23, Oxlade-Chamberlain 24)
U subotu:
Southampton – West Ham         1-0 (Yoshida 9)
Swansea City – Crystal Palace     1-1 (Sigurdsson 13 / Dann 47)
Stoke City – Everton                    0-3 (Lukaku 11-11m, Coleman 28, Lennon 42)
Newcastle United – WBA            1-0 (Mitrović 32)
Tottenham – Watford                 1-0 (Trippier 64)
Liverpool – Sunderland               2-2 (Firmino 59, Lallana 70 / Johnson 82, Defoe 89)
Aston Villa – Norwich City          2-0 (Lescott 45, Agbonlahor 51)
Manchester City – Leicester City 1-3 (Aguero 87 /  Huth 3,60, Mahrez 48)