Chelsea – Liverpool 1-1, prekrasna asistencija Kovačića

epa07057342 Liverpool's Daniel Sturridge (2-R) celebrates with teammates and a pitch invader after scoring the 1-1 goal during the English Premier League soccer match between Chelsea FC and Liverpool FC at Stamford Bridge, London, Britain, 29 September 2018.  EPA/WILL OLIVER EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications.

U derbiju 7. kola Premier lige Chelsea je u subotu na domaćem terenu protiv Liverpoola odigrao 1-1, pa sada više niti “redsi” nemaju maksimalan učinak.

Chelsea je poveo golom Edena Hazarda u 25. minuti nakon odličnog proigravanja Matea Kovačića, koji je igrao do 80. minute.  U samoj završnici susreta, u 89. minuti, Daniel Sturridge (foto, jedini koji se ne veseli) je prekrasnim pogotkom donio remi Liverpoolu.
 Hrvatski stoper Dejan Lovren, koji se je oporavio od ozljede te je u srijedu odigrao je prvi susret u novoj sezoni za Liverpool u šesnaestini finala engleskog Liga kupa, ovaj puta nije bio niti na klupi za pričuve.
Manchester City je u subotu kod kuće dobio Brighton&Hove Albion sa 2-0, te je preuzeo prvo mjesto na ljestvici. Pogotke za City zabili su Raheem Sterling (29) i Sergio Aguero (65)

Najbolji strijelac Tottenhama Harry Kane bio je dvostruki strijelac za 2-0 pobjedu protiv Huddersfielda.

Nakon dva uvodna poraza, od Manchester Cityja i Chelseaja, nogometaši Arsenala upisali su pet uzastopnih pobjeda, a u subotu su svladali Watford sa 2-0, i to autogolom Craiga Cathcarta (81) i pogotkom Mesuta Ozila (83).

U prvoj utakmici 7. kola nogometaši West Hama pobijedili su na Olimpijskom stadionu u Londonu Manchester United sa 3-1. Za drugu prvenstvenu pobjedu u posljednja tri nastupa ‘čekićara’ strijelci su bili Anderson u 5. minuti, Lindelof koji je pogodio vlastitu mrežu u 43. minuti te Arnautović koji je pogotkom u 74. minuti zaustavio mogući preokret, nakon što je Rashford u 71. minuti smanjio zaostatak gostiju na samo jedan pogodak.

Tako je Manchester United izjednačio najlošiji start sezone u Premier ligi, nakon sedam kola ima samo deset bodova. Isto se je dogodilo i u sezoni 2013/14.
No, nakon poraza trener Manchester Uniteda Jose Mourinho žalio se na suca, kazavši da je prvi gol West Hama pao iz ofsajda, a da kod trećeg gola sudac nije vidio prekršaj na igraču Uniteda.

Newcastle je na svom terenu poražen od Leicestera sa 0-2, i tako su “svrake” po prvi puta izgubile četiri domaće utakmice na početku sezone.