Cedevita treći put zaredom prvak Hrvatske

Sanjin Strukic/PIXSELL

Košarkaši Cedevite osvojili su treći uzastopni naslov prvaka Hrvatske, oni su u finalu doigravanja bili uspješniji od Cibone sa 3-0 u pobjedama, a do odlučujuće treće pobjede stigli su u petak u Domu sportova rezultatom 84-77 (30-22, 22-20, 19-19, 13-16).

Cedevita je ostvarila očekivanu pobjedu, ali do nje je stigla mnogo teže od očekivanoga nakon što je u utorak bila vrlo uvjerljiva u drugoj utakmici finalne serije.

Susret je započeo odlično po domaće koji su poveli sa 21-11, pa potom i 27-15, te se činilo kako će bez problema slaviti. No, Cibona je serijom 11-0 krajem prve i početkom druge četvrtine stigla do 30-30 i pokazala kako se neće lako predati. Ipak, veća kvaliteta Cedevitinih igrača došla je do izražaja i domaći su do poluvremena ponovno sagradili 10 poena prednosti (52-42).

U drugom poluvremenu Cibona je u nekoliko navrata zaprijetila, prvenstveno zahvaljujući raspoloženom šuteru Ivanu Siriščeviću, pa se u posljednju minutu ušlo s rezultatom 82-77 u korist Cedevite. Ipak, bliže nije mogla, Pullen i Gordić su sa po jednim pogođenim slobodnim bacanjem postavili konačnih 84-77.

Kapetan Miro Bilan je sa 20 koševa i 12 skokova predvodio Cedevitu, Luka Babić je također bio sjajan sa 16 ubačaja, 12 skokova i 5 asistencija, dok je Siriščević sa 22 poena bio najbolji kod Cibone.