BUNDESLIGA Slavlje Hoffenheima, novi poraz Nike Kovača

EPA/Uwe Anspach

U subotu je odigrano pet susreta njemačke Bundeslige. Hoffenheim je bio bolji od Herthe, bivši hrvatski izbornik Niko Kovač doživio je još jedan poraz na klupi Eintrachta, a pobjede su zabilježili i Ausburg, Werder i Darmstadt.

Bayer Leverkusen slavio je protiv Kovačevog Eintrachta sa 3:0. Hrvatski reprezentativac Tin Jedvaj odigrao je cijelu utakmicu za Bayer, dok je Dario Krešić bio na klupi. Pogotke za Bayer podtigli su Krampl (70′), Brandt (76′) i Bellarabi (90′).

Ausburg je pogotkom Finnbogasona iz 36. minute bio bolji protiv Stuttgarta, Darmstadt je slavio nad Ingolstadtom pogodima Rauscha (51′) i Wagnera (85′). Hoffenheim je na domaće terenu pobijedio Herthu sa 2:1. Poveli su nogometaši Herthe u 26. minuti preko Starka. Izjednačio je Schar u 33., a pobjedu Hoffenheimu dobio je Uth u 85. minuti susreta. Hrvatski reprezentativac Andrej Kramarić odigrao je cijelu utakmicu.

Werder je s 3:2 slavio protiv Wolfsburga. Werder je poveo u 32. minuti s bijele točke, a strijelac je bio Pizzaro. Izjednačili su ‘Vukovi’ preko Guilavoguija u 36. Novu prednost Wederu donio je Bartels u 64., a na 3:1 povisio je Ytabare u 83. minuti. Bast Dost postigao je pogodak u 86. minuti za konačnih 3:2.