BUNDESLIGA Pobjeda Frankfurta, remi Borussije

EPA/Arne Dedert

U utorak su odigrane četiri utakmice 16. kola njemačke Bundeslige. Uoči početka svake utakmice održana je minuta šutnje za žrtve jučerašnjeg napada na Berlin, u kojem je život izgubilo 12 osob, a ozlijeđeno je gotovo 50.

HSV je slavio protiv Shalkea sa 2:1. Nicolai Muller doveo je HSV u prednost u 60. minuti. Mogli su domaćini i povećati prednost u 76., ali udarac Djouroua s bijele točke obranio je vratar Shalkea. Ipak, precizan je Bobby Wood u 82. minuti. Konačni rezultat postavio je Donis Avdijaj u 89. minuti, zabivši pogodak za 2:1.

Frankfurt, na čijoj klupi sjedi bivši hrvatski izbornik Niko Kovač, uvjerljivo je svladao Mainz sa 3:0. Dva je gola postigao Branimir Hrgota, a jedan Aymen Barkok. Mainz je od 55. minute igrao s desetoricom, zbog crvenog kartona Jhona Cordobe.

Wolfsburg je u gostima pobijedio Borussiju Mönchengladbach sa 2:1. Došli su u vodstvo već u trećoj minuti preko Daniela Caligiurija. Izjednačio je Thorgan Hazard u 52., a sva tri boda ‘Vukovima’ donio je Mario Gomez u 57. minuti.

Borussia Dortmund nastavlja ‘prosipati’ bodove. Danas su kod kuće protiv Ausburga odigrali 1:1. Ausburg je došao u vodstvo u 33. minuti golom Dong won Jia, a bod spašava Ousmane Dembele u 47. minuti.