BUNDESLIGA Nova pobjeda Bayerna, Ingolstadt svladao Werder

EPA/FEDERICO GAMBARINI

U subotu je odigrano pet utakmica 22. kola njemačke Bundeslige. Pobjede su upisali Hoffenheim, Ingolstadt, Bayern i Borussia Mönchengladbach, dok su Hertha i Wolfsburg odigrali neriješeno.

Momčad Hoffenheima kod kuće je slavila protiv Mainza sa 3:2. Gosti su poveli u 11. minuti preko Cordobe, ali samo dvije minute kasnije izjednačuje Amiri. S tim se rezultatom otišlo na poluvrijeme. U nastavlu Uth sa dva gola (68′ i 76′) donosi prednost Hoffenheimu. a konačan rezultat postavlja Samperio u 78. minuti. Hvrtaski reprezentativac Andrej Kramarić nije bio u kadru domaćina, jer je u prošlom kolu dobio crveni karton.

Ingolstadt je s pogodima Hubnera u 12. i Hinterseera u 90. sa bijele točke došao do slavlja nad Werderom. Hertha i Wolfsburg odigrali su 1:1. Golove su postigli Schafer za Wolfsburg u 53. i Kalou za Herthu u 60. minuti.

Borussia Mönchengladbach je s minimalnih 1:0 svladala Köln. Jedini pogodak na utakmici postigao je Mahmoud Dahoud u devetoj minuti susreta.

Bayern je kod kuće s 3:1 pobijedio Darmstadt. Poveli su gosti u 26. minuti preko Wagnera, a Bayern preokret radi u drugom poluvremenu. Dva pogotka postigao je Thomas Müller (29′, 71′), a jedan Robert Lewandowski (84′).